Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Andrzeja Kumor: Co pan robił w damskiej ubikacji?

Ordnung muss sein – dlatego kanadyjski parlament grzecznie przegłosował ustawę genderową dodającą do rzeczy chronionych przez kanadyjską Kartę praw i swobód tożsamość płciową, co – w rzeczy samej – prowadzi do likwidacji prawnego rozróżnienia na kobiety i mężczyzn. Każdy może być tym, co mu się zamani. Od tego momentu każdy może być każdym. Jak już pisałam, sprawy tożsamości płciowej wybuchnęły nagle z wielką mocą po obu stronach oceanu dzielącego już jednakowo stary świat. Tak więc jeśli od tej chwili – powiedzmy – w jednym tygodniu zapragnę być Andrzeją Kumor, a w drugim Andrzejem Kumorem, to moja zachcianka będzie chroniona konstytucyjnie i nikomu nic do tego.
Dobrnęliśmy do ciekawego momentu, kiedy można ustawowo zadekretować wszystko, co tylko wymyśli giętka głowa; ja bym na przykład domagał się konstytucyjnej ochrony dla osób wierzących w system ptolemejski – no bo jak szaleć, to szaleć – no nie? Przeciwko tym idiotyzmom genderowym szczęśliwie głosowało wielu posłów konserwatywnych, choć z drugiej strony, ustawę poparło aż kilku ministrów rządu Stephena Harpera, wśród nich minister finansów, katolik, Irlandczyk z pochodzenia, Jim Flaherty. Cóż, powiedzieć można tylko tyle, że najwyraźniej, jeśli się zasiada w Banku Światowym, to pewne cyrografy zobowiązują…
Jeśli zaś chodzi o praktyczne następstwa, to Droga Czytelniczko, miej się na baczności – zanim bowiem zaczniesz wytupywać z damskiej ubikacji jakiegoś zboka w rozchylonym płaszczu, bo może się okazać, że jego prawo do korzystania z damskiego wychodka jest konstytucyjnie zagwarantowane – wszak pozory mogą mylić i w środku facet ów jest stuprocentową panienką. Tak zadecydowała większość kanadyjskich posłów. I ja się cieszę. Teraz tylko Senat musi przyznać rację kolegom posłom i zatwierdzić ich decyzję. Jest to raczej pewne, gdyż – jak wiadomo – senatorowie podliczają obecnie rachunki za dodatkowe wydatki i przeloty i nie mają czasu na czytanie głupot w rodzaju genderowych ustaw… I tu też się nie dziwię, o czym zapewniam jakem Andrzeja Kumor.

•••

Polska (i nie tylko Polska) jest państwem kabaretowym, na potwierdzenie czego mamy kolejny incydent – oto polska policja jest tak zawalona papierkową robotą, w przypadku drobnych kradzieży, że bardzo pozytywnie zaopiniowała projekt wyłączenia z KK spraw do 1000 złotych i karania złodziei, którzy do tej kwoty nie sięgają mandatem lub grzywną. Jednocześnie polska policja ma dostatecznie dużo mocy przerobowych, by wielką pałą uderzyć w młodego chłopaka, który umieścił w YouTubie dwa odcinki Koziołka Matołka wytworzone przez wytwórnię filmów rysunkowych w Bielsku-Białej. No to jest dopiero złodziej!

•••

Z drugiej strony, podczytywałem ostatnio Matołka kupionego dla dziecka i zauważyłem, że nadal obowiązuje wersja peerelowska – Pałac Kultury widać w panoramie Warszawy, a “milicjanci” zastępują “policjantów” w tekście.

•••

A gdy jesteśmy przy pikantnych rzeczach, to z kolei uśmiałem się niedawno z problemów nowojorskich rabinów. Jak się okazuje, niektóre osoby duchowne wyznania mojżeszowego od czasu do czasu miewają ciągoty pedofilskie i pewien prominentny rabin ostrzegł, by o przypadkach molestowania broń Boże nie zgłaszać na policję, bo przecież może zdarzyć się pomyłka, a – wiadomo – brutalni policaje od razu takiego podejrzanego zapudłują, być może razem ze schwartze-manem. – Jak zaś wiadomo, Murzyni Żydów nie lubią, co z kolei może na szwank narazić żydowskie istnienie…. No co, nie ma racji?
Chodzi zaś o kilku uczniów pewnej żydowskiej szkoły średniej na Manhattanie, którzy nieodpowiedzialnie poskarżyli się policji, że byli sodomizowani przez, że tak powiem, personel.

•••

Dziesięć lat temu Stany Zjednoczone postanowiły zmienić władzę w Iraku, kosztowało to tony istnień ludzkich i bajońskie sumy, mimo to dzisiaj – prócz kurdyjskiej północy – Irak przypomina Somalię – ludzie nie mają prądu, wody i co chwila ktoś im podkłada bomby. Mimo to w Waszyngtonie każą im się cieszyć z demokracji. I za takie najechanie kogoś pod spreparowanym pretekstem nie ma żadnej kary… Nikt nawet za to nie powie “przepraszam”, a jednocześnie w Hadze sądzi się jakieś płotki… Czy zabicie kilkuset tysięcy ludzi pod pretekstem wyzwolenia nie jest zbrodnią? Czy naprawdę Stalin miał rację, i w takiej sytuacji jest to jedynie “statystyka”?

Andrzeja Kumor

http://www.goniec.net

za: http://wirtualnapolonia.com (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.