Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Karykatura polskości według „Wprost”

Czy są granice ośmieszania ważnych dla Polaków rocznic? Wiele wskazuje na to, że ich przekraczanie stanowi istotę antypolskiej propagandy lewicowych tygodników. Bo jak inaczej niż rynsztokowym pluciem na trudne karty naszego dziedzictwa należy nazwać skandaliczną okładkę tygodnika „Wprost”? Czy redaktorom tytułu prezentującego żałośnie niski poziom w 69. rocznicę Powstania Warszawskiego do głowy przychodzi tylko wyszydzenie jego ofiar poprzez karykaturę powstańca?

Na okładce widzimy wizerunek Myszki Miki wkomponowany w powstańcze tło i tytuł sugerujący mitologizację wydarzenia sprzed prawie 70 lat. To nie jest już tylko tabloidyzacja, skandalizowanie czy marketing. Mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem znacznie poważniejszym. To systemowe, zamierzone na dalekosiężne skutki działanie, którego celem jest obrzydzenie Polakom Polski. Czekoladowy orzeł bez korony, różowe baloniki zamiast biało-czerwonej flagi, wysyp bluźnierczych artykułów i okładek, emisja skandalicznego serialu szkalującego dobre imię żołnierzy Armii Krajowej, promocja byłych funkcjonariuszy KBW, relatywizowanie takich pojęć jak „oprawca” i „ofiara” – czy naprawdę trzeba wymieniać dalej? Oto narzędzia napędzanej obecnie przez mainstreamowe media nagonki.

Wszystko to w imię wmówienia Polakom, że zasługują już tylko na różowe baloniki. To ciągłe biadolenie polityków partii rządzącej i wtórujących im dziennikarzy, że Polaków nie stać na dystans, na śmiech z własnych ułomności, a nawet tragedii. Ten rzekomy dystans to karykatura za pomocą Myszki Miki dramatyzmu powstańczej historii i sprowadzenie jej przez taki prostacki zabieg do poziomu popkulturowego mitu.

Czy nieliczni żyjący jeszcze bojownicy z powstania w getcie warszawskim przeszliby obojętnie, gdyby w 70. rocznicę tak drogiego im wydarzenia jakiś tygodnik w podobny sposób wyśmiał ich ból i zadrwił z tego, co dla nich ważne? Polacy natomiast permanentnie zmuszani są do przeżywania jakiegoś absurdalnego, sterowanego przez antypolskie ośrodki pseudokatharsis.


Paulina Gajkowska


za:www.naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.