Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Homoseksualiści z Austrii mogą adoptować dzieci

Austria stała się 13. europejskim krajem, w którym pary homoseksualne mogą adoptować dzieci. Nowe prawo weszło w życie 1. sierpnia i pozwala parom homoseksualnym adoptować dzieci, mimo, że „małżeństwo” homoseksualne jest w Austrii nielegalne. Pary, które chcą żyć razem, mogą wnosić o zarejestrowanie ich związku. Zmiana prawa adopcyjnego jest konsekwencją decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który w lutym przyznał rację Austriaczce, której w kraju nie pozwolono na adopcję dziecka jej partnerki.

Trybunał orzekł, że “taka odmowa jest dyskryminacją wobec orientacji seksualnej i pogwałceniem prawa respektowania życia rodzinnego”. Oprócz Austrii, adopcję dzieci przez pary homoseksualne zezwala jeszcze 12 państw europejskich: Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania,  Holandia, Islandia, Niemcy, Norwegia, Słowenia, Szwecja i Wielka Brytania.

za:www.fronda.pl/a/homoseksualisci-z-austrii-moga-adoptowac-dzieci,30362.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.