Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zakaz świątecznych symboli w Berlinie. Ranią uczucia religijne

Władze berlińskiej dzielnicy Kreuzberg nie godzą się na publiczne obchody świąt Bożego Narodzenia. Świąteczne witryny sklepowe czy kolędy staną się w efekcie nielegalne. Jak poinformował portal Plwolnosci.pl, powołując się na mmnews.de, radni Kreuzberga zdecydowali, że w ich dzielnicy nie będzie można publicznie świętować Bożego Narodzenia. Zakaz dotyczy na przykład świątecznych witryn sklepowych czy kolęd puszczanych w hipermarketach. Nielegalna będzie także choinka (poza wyznaczonym przez władze miasta miejscem).

Radni tłumaczą, że zakaz nie jest wymierzony w chrześcijan. Muzułmanie chcieli na przykład uczcić zakończenie ramadanu, ale także nie otrzymali zgody na publiczne obchody.

Jak przypomina Plwolnosci.pl, Kreuzburg to jedna z najbardziej specyficznych dzielnic w Berlinie. Silne wpływy mają w niej środowiska homoseksualne i anarchistyczne.

za:www.fronda.pl/a/zakaz-swiatecznych-symboli-w-berlinie-rania-uczucia-religijne,30484.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.