Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W Cambridge postępowo

Studenci płci męskiej w Cambridge będą mogli nosić sukienki podczas ceremonii wręczania dyplomów zakończenia szkoły.
Zmiana prawa dot. ubioru została wprowadzona pod naciskiem środowisk LGBT+, które protestowały przeciw obowiązywaniu starodawnych przepisów. Środowisko to jest „zachwycone” decyzją uniwersytetu i wyraża radość z pomocy, jaką otrzymało od władz uczelni.

Wcześniej mężczyźni, którzy kończyli szkołę, musieli na ceremonii wręczania dyplomów mieć na sobie ciemny garnitur, zaś kobiety – czarną sukienkę lub spódnicę. Ci, którzy ubraliby się niezgodnie z zaleceniami, mogli nie otrzymać dyplomu.

Teraz wymogi zostały zniesione i zastąpione przepisami utrzymanymi w duchu neutralności płciowej.

Charlie Bell, przewodniczący ruchu uniwersyteckiego LGBT+ w Cambridge, powiedział: „Szybkość, z jakim to zostało na uniwersytecie przeprowadzone oraz pomoc, jaką otrzymaliśmy wskazuje, że [dawne przepisy] były po prostu przeoczeniem. Jestem uradowany, że to się zmieniło. Jestem uradowany byciem częścią uczelni, która widzi, jak ważne są takie sprawy i gesty”.

Podobne zmiany zachodzą na innych uniwersytetach angielskich. W zeszłym roku Oxford zezwolił mężczyznom zakładać sukienki na egzaminy i inne formalne okazje. Po kampanii przeprowadzonej przez studencką społeczność LGBTQ, Oxford usunął z przepisów dot. stroju wszelkie odniesienia do płci.

za:www.fronda.pl/a/w-cambridge-mezczyzni-beda-mogli-odebrac-dyplom-w-damskich-sukienkach-wymusily-srodowiska-lgbt,30490.html

Tytuł -kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.