Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Co robi Zielińska w zespole

Do zespołu, którego zadaniem ma być opracowanie zasad etyki urzędników ochrony zdrowia, prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej powołało znaną z proaborcyjnych wystąpień prof. Eleonorę Zielińską – ustalił „Nasz Dziennik”.

Tomasz Latos (PiS), przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, oczekuje od szefa NRL dr. Macieja Hamankiewicza wyjaśnień w sprawie wyboru Zielińskiej.

/.../
Prezes NRL w żaden sposób nie może sobie przypomnieć, kto wysunął tę kandydaturę.

/.../
Chyba nikt nie ma wątpliwości co do istnienia związku między zapatrywaniami na ochronę życia człowieka i zaangażowaniem w redagowanie zbioru norm etycznych dla urzędników ochrony zdrowia. Zapytany, dlaczego dopuszczono Zielińską do prac w tak newralgicznym zespole, dr Hamankiewicz najpierw każe nam poczekać, bo nie jest pewien, czy to ta sama Zielińska.
/.../
Szef Naczelnej Rady Lekarskiej dokładnie zna, a przynajmniej powinien, dorobek mianowanych członków zespołu. Nie mógł jego uwadze umknąć fakt, że prof. Eleonora Zielińska wspólnie z Wandą Nowicką, ówczesną szefową proaborcyjnej Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, w 2009 r. zgłosiła adresowany do minister zdrowia Ewy Kopacz wykaz rekomendacji w sprawie zdrowia kobiet, przygotowanych po obradach Kongresu Kobiet Polskich. Zielińska z Nowicką, jak relacjonowała PAP, przeprowadziły podczas kongresu panel na temat zdrowia.
/.../
Anna Ambroziak

Nasz Dziennik

więcej: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/53327,co-robi-zielinska-w-zespole.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.