Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Eliza Michalik chce posłów kierujących się sumieniem pozbawić urzędu

Posła czy posłankę którzy twierdzą, że nad ustawami dotyczącymi aborcji, praw homoseksualistów czy związków partnerskich będą głosować zgodnie z własnym sumieniem, należałoby natychmiast pozbawić urzędu – oznajmia Eliza Michalik.
- Poseł, który prywatnie jest przeciwny aborcji na życzenie - powinien w sejmie zagłosować za liberalizacją ustawy antyaborcyjnej. Powód: szacunek do wszystkich obywatelek i obywateli i świadomość, że prawo jest nie tylko dla ludzi myślących jak on, ale także dla tych, myślących wręcz przeciwnie – napisała Michalik.

- A jeśli jakiemuś posłowi/posłance tego szacunku, tej podstawowej ludzkiej kultury brak, to przypominam, że istnieje jeszcze prawo. I artykuł 47 konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, który mówi, że "każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym". Co oznacza, że jak będziemy potrzebowali waszej rady w sprawie naszych ciąż i aborcji, to was zapytamy. A na razie – wara od naszych życiowych decyzji, od naszej prywatności i przede wszystkim: wara od naszych przekonań – napisała Michalik

za:www.fronda.pl/a/eliza-michalik-chce-poslow-kierujacych-sie-sumieniem-pozbawic-urzedu,30959.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.