Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nienawiść do krzyża

O istnieniu ideologicznego sojuszu opartego na agresywnym, prymitywnym ateizmie i antyklerykalizmie pomiędzy „Gazetą Wyborczą" i partią Janusza Palikota można było po raz kolejny przekonać się w ubiegłym tygodniu. Gazeta Adama Michnika gorliwie relacjonowała działania fundacji „Wolność od religii". Tym razem nie chodziło o oswajanie dzieci z homoseksualizmem i gender, ale o billboard, który – o zgrozo – ośmieliła się usunąć dyrektorka jednej z lubelskich szkół, na której terenie znajdował się stelaż reklamowy.

Na billboardzie był zamieszczony wizerunek odcinanego od Sejmu fragmentu budynku z krzyżem. Po donosie „Gazety Wyborczej" do władz miasta dyrektorka przeprosiła i plakat wrócił na miejsce przy szkole, co wzbudziło euforię ateistów. „Gazeta Wyborcza" tak samo gorliwie tropiła w Rzeszowie „Tydzień kultury chrześcijańskiej" w szkołach.

Antykościelny terror po raz kolejny dał znać o sobie, co akurat w wydaniu „Gazety Wyborczej" nie dziwi. Wystarczy przypomnieć sobie środowisko, z którego wywodzą się założyciele „Wyborczej" – komuniści z Komunistycznej Partii Polski mieli nienawiść do krzyża i religii „wpisaną w genach"

Dorota Kania

za:niezalezna.pl/46945-nienawisc-do-krzyza

Copyright © 2017. All Rights Reserved.