Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandaliczna rezolucja PE ograniczy prawa rodziców i będzie zmuszać do aborcji?

Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata i głosowanie nad projektem Rezolucji w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie. Wnioskodawcy chcą m.in. ograniczenia roli rodziców (zwłaszcza ich prymatu wychowawczego) oraz nawołują do stanowienia przez kraje członkowskie prawa umożliwiającego nastolatkom samodzielne decydowanie w kwestii antykoncepcji i aborcji. Przeciwko rezolucji protestują już m.in. polskie i francuskie organizacje prorodzinne.

Autorką projektu kontrowersyjnej rezolucji jest deputowana portugalskich socjalistów Edite Estrela. Szczególny niepokój budzi kilka kwestii zawartych w projekcie, a przede wszystkim: wprowadzenie „prawa do aborcji”, osłabienie praw rodziców do wychowywania dzieci według własnego kodeksu wartości oraz seksualizacja dzieci i młodzieży w ramach tzw. edukacji.

- Projekt ten, deprecjonując rolę rodziców, osłabia strukturę rodziny. Dokument nawołuje, by kraje członkowskie wprowadziły prawo umożliwiające nastoletnim dzieciom samostanowienie w kwestii antykoncepcji i aborcji – wyjaśnia Anna Borkowska-Kniołek, rzeczniczka Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Projektem zaniepokojona jest również francuska organizacja La Manif Pour Tous (MPT).

- Ten projekt niesie poważne zagrożenie dla praw rodzicielskich. Przez to, że dokument narzuca obowiązek edukacji seksualnej w szkole i poza nią, jest on zaprzeczeniem 26. artykułu Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, która zastrzega, że rodzice mają prawo pierwszeństwa w wyborze nauczania, które ma być dane ich dzieciom – tłumaczy Ludovine de la Rochère, prezes MPT.

Spore zastrzeżenia budzi również dobór treści na zajęcia z edukacji seksualnej. Punkt 16. rezolucji zakłada, że „edukacja seksualna musi obejmować zwalczanie stereotypów i uprzedzeń”.

- To agresywne, w swej treści, sformułowanie może zachęcać do „zwalczania” naturalnie rozumianej rodziny i małżeństwa. Autorzy rezolucji w ten sposób chcą narzucić nam konieczność akceptacji dla dewiacyjnych zachowań, takich jak na przykład transwestytyzm, transseksualizm itp. - tłumaczy Jacka Sapa, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Rezolucja wzywa też do upowszechnienia aborcji, choć to wszystkie państwa członkowskie UE do tej pory prowadziły własną politykę w tym zakresie. Dokument wzywa jednak Unię Europejską do finansowania aborcji w ramach swojej polityki, co będzie w praktyce oznaczać konieczność jej finansowania z podatków obywateli państw członkowskich. W oparciu o punkt 11 rezolucji „państwa członkowskie powinny regulować i monitorować korzystanie [red.: przez personel medyczny] z prawa do odmowy działania sprzecznego z własnym sumieniem”. Oznacza to, że lekarze i pielęgniarki będą mogli zostać zmuszeni do wykonywania aborcji, lub będą musieli zrezygnować z wykonywania zawodu.

Debata i głosowanie nad skandalicznym projektem rezolucji zaplanowana została na dziś w Parlamencie Europejskim. Z apelem do europarlamentarzystów o rozważne głosowanie zwracają się środowiska pro-life ze wszystkich krajów członkowskich.

za:niezalezna.pl/47425-skandaliczna-rezolucja-pe-ograniczy-prawa-rodzicow-i-bedzie-zmuszac-do-aborc

Copyright © 2017. All Rights Reserved.