Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prostackie lewitacje

Skąd to święte oburzenie – pyta „GW", nawiązując do skandalu na scenie narodowej w Krakowie. Publiczność przerwała tam przedstawienie, podczas którego aktorzy zajmowali się głównie odgrywaniem kopulacji i prowadzeniem wulgarnych dialogów. Choć „GW" pyta fałszywie, warto serio odpowiedzieć. Bo nie chodzi o ulubieńca PO Jana Klatę, który mimo miernego dorobku został dyr. Teatru Starego. Chodzi o to, że publiczne pieniądze – w tym wypadku 11 mln zł – przeznaczane są na twory genderowej wyobraźni, prostackie lewitacje myślowe, a nie na pielęgnowanie klasyki narodowej. W rezultacie uczniowie nie mają gdzie obejrzeć dzieł polskiego kanonu.

Chodzi i o to, że większość hołubionych w III RP twórców ukrywa intelektualną pustkę, zastępując artystyczną prowokację obsceną. Często w ślad za tym idzie obraza uczuć religijnych chrześcijan. Od kiedy dopuszczalne stało się niszczenie Biblii na koncertach satanistycznych, od kiedy można przyczepiać penisa do krzyża – granice zostały przekroczone.

W III RP można kopulować z figurą Jezusa (wystawa w CSW), a na scenie narodowej epatować wulgaryzmami zgromadzoną na widowni młodzież. A wzorem najwyższego poczucia estetyki jest tęczowy pałąk na pl. Zbawiciela.

Anita Gargas

za:niezalezna.pl/48366-prostackie-lewitacje

***

To ciekawe... Zło - jak twierdzą znawcy - początkowo dodaje inteligencji.
Dopiero po jakimś czasie odbiera.
To już ten moment?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.