Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Feministyczny gniot wyrzucony do kosza”. Raport Estreli odrzucony„Zwyciężyliśmy! Feministyczny gniot został wyrzucony do kosza” - tak europoseł Konrad Szymański skomentował odrzucenie przez PE niebezpiecznego raportu Estreli. Czas na zakaz aborcji - dodaje Fundacja Pro.
Zdaniem europosła Konrada Szymańskiego, raport Estreli był oparty o bezpodstawne założenia, że tzw. prawa reprodukcyjne są prawami człowieka. „Na tym kłamliwym fundamencie zbudowano monstrualny tekst, który notorycznie ingerował w kompetencje wyłączne państw członkowskich UE” - ocenił polityk.

W raporcie Estreli o prawach człowieka mówiono w kontekście aborcji, antykoncepcji czy edukacji seksualnej. Zdaniem Szymańskiego, sprawozdanie było nadużyciem prawa międzynarodowego, traktatów UE i procedur parlamentarnych. Postulaty zawarte w raporcie nazwał skrajnym upolitycznieniem praw człowieka.

Ryszard Legutko jest zadowolony z wyniku głosowania PE, ostrzega jednak, że główne założenia, jakie pojawiały się w raporcie Estreli mogą być przeforsowane w inny, mniej nachalny sposób.

„Parlament Europejski odrzucił tzw. raport Estreli, a więc projekt rezolucji, który zakładał m.in. uznanie aborcji za prawo człowieka oraz zaangażowanie Unii Europejskiej w jej upowszechnienie. Projekt wielkiej rzezi upadł. Bardzo się cieszymy z tego, że nikt nie będzie nas zmuszać do zabijania. To jednak za mało” - komentuje Aleksandra Musiał z Fundacji Pro. I dodaje, że przyszedł czas na wprowadzenie zakazu aborcji. „Wykorzystajmy więc ten zwrot i doprowadźmy sprawę do końca. Działajmy dalej, aby każde dziecko miało zagwarantowane prawo do życia” - apeluje.

Parlament Europejski, odrzucając raport Estreli, opowiedział się za alternatywnym projektem złożonym przez konserwatystów (EKR) i chadeków (EPP).

za:www.fronda.pl/a/feministyczny-gniot-wyrzucony-do-kosza-raport-estreli-odrzucony,32628.html


***

Trend czy tylko "mądrość etapu" ?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.