Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zażalenie ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka odrzucone

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli odrzucił zażalenie na postanowienie Prokuratury Rejonowej Warszawa – Śródmieście ws. odmowy wszczęcia śledztwa dot. publicznego znieważenia o. Tadeusza Rydzyka przez portal internetowy „Dziennik.pl”.

Zawiadomienie do prokuratury złożył Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Od dzisiejszej decyzji nie przysługuje już odwołanie. Po rozprawie zapowiedział złożenie skargi na sędzię, do Prezes Sądu Najwyższego.

- To co powiedziała sędzia jest niedopuszczalne. Poprosimy sąd – a mamy na to tydzień czasu – o uzasadnienie wyroku i wtedy napiszemy skargę na sędzię do Prezesa Sądu Najwyższego. Nie może być tak, że ktoś mówi, że ojciec to: „mafiozo”, „bękart” i „złodziej”. Według sądu są to dopuszczalne fajne słowa. Według sądu to jest tylko krytyka. Według  nas to jest degradacja drugiego człowieka i próba zniszczenia. Widocznie ta sędzia nie zna języka polskiego i znaczenia tych słów – powiedział Ryszard Nowak.

Przypomnijmy na stornie internetowej dziennik.pl ukazał się artykuł zatytułowany: „Rydzyk chowa Maybacha, Tusk prosi o córkę „rogal baby”. Artykuł pokazuje karykaturalne zdjęcie Dyrektora Radia Maryja, publikuje też wulgarne słowa, wypowiadane jakoby przez niego samego. Pod artykułem opublikowano obraźliwe komentarze.

RIRM

za:http://www.radiomaryja.pl/informacje/zazalenie-ws-zniewazenia-o-tadeusza-rydzyka-odrzucone/

***

Czyżby to znaczyło, że obrzucenie konkretnego sędziego czy prokuratura (nie podczas wykonywania obowiązków) epitetami: „mafiozo”, „bękart” i „złodziej”, to też dopuszczalne "fajne" słowa?... Ależ "fajnie"! W kabarecie.

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.