Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Radość lewackich bojówek. Palenie kościołów katolickich nazywa "akcjami dobroczynnymi"


Antifa Freiburg świętuje podpalenie kościołów w Niemczech. Przestępców podpalaczy nazywa "błogosławionymi sprawcami", którzy "działali w duch papieża Jan XXIII". "Tradycja oznacza: płomienia strzec, a nie: przechowywać popioły" - zacytowali papieża terroryści z Antify. W czasie Świąt Bożego Narodzenia w tym kraju doszło do serii antykatolickich ataków, a trakcie których podpalono cztery kościoły.

O pochwałach lewackich bojówek wobec przestępczych działań antykatolickich jako pierwszy napisał portal pch24.pl. Na stronie zrzeszającej niemiecką Antifę pojawił się tekst, w którym bojówka odnosi się do wydarzeń jakie miały miejsce w okresie świątecznym w Niemczech. W wyniku podpalenia w kościele w Eimeldingen całkowicie spłonęły organy, w Uhlingen-Birkesdorf podpalono kościół katolicki pod wezwaniem świętej Rity z Cascii, a w Bawarii w kościele pod wezwaniem św. Walburga w Beilngries na skutek podpalenia zniszczeniu uległy organy i konfesjonał. Z kolei w Aschaffenburgu już po raz drugi w grudniu podpalono kościół pw. Najświętszego Serca.

- Jasny kościół, to kościół podpalony - tak Antifa zatytułowała swoje oświadczenie. Podpalenie, lewicowa bojówka określa jako „akcję dobroczynną”. Co więcej bojówkarze w swoim tekście powołują się na słowa papieża Jana XXIII o potrzebie pilnowania ognia, żartując że te słowa były przyczyną przestępczych działań.

za:niezalezna.pl/50156-radosc-lewackich-bojowek-palenie-kosciolow-katolickich-nazywa-akcjami-dobroczynnymi

***
Faszystowscy antyfaszyści

W Niemczech w czasie świąt podpalono cztery świątynie katolickie. Niemiecka Antifa chwali podpalaczy, nazywając ich „błogosławionymi sprawcami”, i drwi z katolików. Ta sytuacja to chichot historii. Nazwa „Antifa” jest dokładną odwrotnością tego, czym ta organizacja w rzeczywistości się zajmuje. Jak wiadomo, najlepiej poznaje się po owocach – z tej perspektywy widać doskonale, że działacze Antify kultywują tradycje faszystowskie. Niemiecka organizacja NSDAP, która kiedyś podpaliła pół Europy, także zaczynała od podpaleń gmachów użyteczności publicznej, parlamentu, synagog itd. Poza tym w obu tych wypadkach mamy przecież do czynienia ze skrajną lewicą. Nazizm, o czym często zapominamy, to narodowy socjalizm. Jak widać, w smutny sposób historia zatoczyła tu koło.

Ks. Henryk Zieliński

za:niezalezna.pl/50204-faszystowscy-antyfaszysci


***

Profanacja w Kalwarii Pacławskiej

Nieznani sprawcy dokonali profanacji miejsca świętego w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Wandale włamali się do trzech kapliczek – w jednej z nich połamali znajdujący się tam obraz Matki Bożej, a następnie wypalili oblicze Maryi, w innej uszkodzili najprawdopodobniej jakimś ostrym narzędziem fresk z Panem Jezusem. – Wszystko wskazuje na to, że była to celowa profanacja, bo nic nie zginęło – powiedział nam o. Piotr Reizner, gwardian klasztoru w Kalwarii Pacławskiej.

Jak mówi franciszkanin, o zdarzeniu zakonnicy dowiedzieli się od swoich parafian dziś przed południem. – Od razu udaliśmy się na miejsce zdarzenia i odkryliśmy co się stało. Kiedy doszło do profanacji dokładnie nie wiadomo, bo kapliczki znajdują się niejako na uboczu, w miejscu mniej uczęszczanym – mówi nam o. Reizner.

Na miejsce zdarzenia została wezwana policja. Funkcjonariusze po przybyciu zabezpieczyli dowody, a sprofanowane obrazy zabrali na komisariat.

Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej słynie z cudownego obrazu Maryi, który znajduje się w kościele. Oprócz tego na kalwaryjskim wzgórzu znajduje się kilkadziesiąt kapliczek, tworzących Dróżki Matki Bożej i Pana Jezusa.


za:www.pch24.pl/profanacja-w-kalwarii-paclawskiej,20232,i.html#ixzz2pGVABRBH

Copyright © 2017. All Rights Reserved.