Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandal! Dworak zabrania mówić, że homoseksualizm to choroba

Określanie osób o orientacji homoseksualnej jako chorych jest nieuprawnione, a słowa "nie zabijam chorego, ale leczę" są niezgodne z zapisami konstytucji – napisał w liście do szefa Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak. - To kompletna żenada - skomentował zachowanie KRRiT w rozmowie z niezalezna.pl Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny portalu Fronda.pl.

Przewodniczący KRRiT zwrócił się do o. Rydzyka o "zaniechanie postaw dyskryminacyjnych, które godzą w godność innych ludzi". Chodzi o wypowiedź z 13 listopada 2013 r. na antenie Radia Maryja. O. Rydzyk, komentując podpalenie tęczy na pl. Zbawiciela w Warszawie podczas Marszu Niepodległości 11 listopada, powiedział: - Tęcza (…) szkoda, że to piękny znak przymierza z Bogiem – tęcza, że zawłaszczają, oddają, prawda, ludziom, którzy są chorzy, bo homoseksualizm czy lesbijstwo, czy coś, to jest choroba. Człowieka szanuję, ale choremu mówię – jesteś chory i trzeba leczyć, prawda, nie zabijam chorego, ale leczę z choroby. Skargę do Krajowej Rady skierowało Warszawskie Forum Lewicy, które domagało się nałożenia na rozgłośnię kary finansowej.

Dworak w piśmie do o. Rydzyka zaznaczył, że jego słowa "nie zabijam chorego, ale leczę z choroby" stanowią "emanację nie tylko braku tolerancji dla osób o odmiennej orientacji seksualnej", lecz również są „sprzeczne z prawnym zakazem dyskryminacji określonym w art. 32. ust. 2 Konstytucji RP”. Zgodnie z nim "nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny".

Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny portalu Fronda.pl, list Jana Dworaka skomentował jednoznacznie: - To kompletna żenada. Najwyraźniej KRRiT uznała, że będzie dyktować księżom katolickim, co mają sądzić na temat aktów, które Pismo Święte określa niezwykle jednoznacznie i które nauczanie Kościoła określa też równie jednoznacznie. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że wchodzimy w przestrzeń totalitaryzmu i zamykania ust ludziom wierzącym - podkreśla publicysta.

za:niezalezna.pl/51200-skandal-dworak-zabrania-mowic-ze-homoseksualizm-choroba

Copyright © 2017. All Rights Reserved.