Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ks. Dariusz Oko pod sąd? Ateiści szykują pozew

Tyszanin Robert Trybus szuka chętnych do pozwu zbiorowego przeciwko księdzu Dariuszowi Oko. Jak twierdzi, duchowny miał w trakcie wykładu w Pszczynie obrazić ateistów i zwolenników gender. Twój Ruch z kolei krytykuje „organizację kontrowersyjnej kampanii ideologicznej jednej opcji politycznej”.


Ks. Dariusz Oko wygłosił we wtorek wykład w Pszczynie, w którym udział wzięło około 200 osób. Spotkanie nosiło tytuł „Gender - od tolerancji do totalitaryzmu”. -- Każdy człowiek potrzebuje boga, ateista również, ale dla niego wszystko może stać się bożkiem, władza, dominacja przyjemność, także ta przyjemność seksualna – stwierdził, wskazując na podobieństwo między ideologami totalitaryzmów XX wieku a liderami „gender”. - Dzieci marksistów, zbrodniarzy to dzisiaj często genderyści – zaznaczył.


„Zbieram chętnych, aby wystosować pozew zbiorowy wobec pana księdza Oko. Chodzi o jego wypowiedź na temat tzw. „genderystów”, podczas spotkania w Pszczynie, w której twierdzi, że tzw. „wyznawcy gender” nie mają wartości etycznych tylko erotyczne” – napisał na Facebooku Robert Trybus. W rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” dodał, że pozew napisze, jak tylko… ujmie „konkretne paragrafy”. Mężczyźnie nie spodobała się uwagi prelegenta poświęcone moralnej i duchowej kondycji ateistów.


Z kolei Twój Ruch postanowił wystosować list do burmistrza Pszczyny – Dariusza Skrobola. Przedstawiciel partii pyta, czy wykład księdza doktora habilitowanego Dariusza Oko „nie stoi w sprzeczności z powagą urzędu administracji publicznej”. Pyta także o to, czy środki publiczne mogą być przeznaczane na „organizację kontrowersyjnej kampanii ideologicznej jednej opcji politycznej”. W związku z tym partia zwraca się… o zgodę na organizację „serii wykładów otwartych na rożne istotne tematy”, oczywiście „tak, aby wszystkie opcje polityczne miały równy i nieskrępowany dostęp do audytorium i wyborców”.za:www.pch24.pl/ks--dariusz-oko-pod-sad--ateisci-szykuja-pozew,20843,i.html#ixzz2rzTjDQ8Y

Copyright © 2017. All Rights Reserved.