Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dlaczego TVP pozwala opluwać katolików w Wielki Piątek?

Nie mogę pojąć, dlaczego kanał TVP Info zaprasza w Wielki Piątek do swojego studia antyklerykała Janusza Palikota, który publicznie oskarża abp Hosera i szerzy nienawiść do katolików.

Rozumiem, że trzeba za wszelką cenę dbać o wynik oglądalności swojej stacji, ale by w Wielki Piątek w którym przeżywamy śmierć Jezusa Chrystusa zapraszać tak obrzydliwą postać jaką jest Palikot, to już zaskrawa na jakiś obsceniczny antyklerykalizm Telewizji Polskiej.

Palikot został poproszony (jakby naprawdę nie było innych komentatorów) o opinię dotyczącą spotkania arcybiskupa Henryka Hosera z wiernymi zamkniętego kościoła w Jasienicy. Palikot powiedział na antenie TVP Info: "Abp Hoser powinien być przesłuchany przez prokuraturę w związku z tym, że przez lata ukrywał księdza pedofila w ramach swojego biskupstwa. To, że jest jakieś szczególne prawo wobec osób w habitach, doprowadziło do takiej patologii, jak w Zabrzu, kiedy przez 30 lat funkcjonowała katownia, gdzie się znęcano, gwałcono, dopuszczano pedofilii wobec dzieci. Robiły to siostry zakonne. To są dla mnie przerażające rzeczy. Ten człowiek nie ma dla mnie żadnego autorytetu. I jest skandalem, że państwo toleruje tego typu osoby".

Taka wypowiedź powinna spotkać się z natychmiastową reakcją publicystów katolickich, jak i samego Kościoła katolickiego. Najsmutniejsze jest jednak to, że taka postać jest zapraszana do mediów. Po co? W jakim celu? By szerzyć antyklerykalne hasła w okresie Wielkanocy? By szerzyć kłamstwa i wprowadzać ludzi w błąd? TVP Info powinna zastanowić się choć przez chwilę, czy aby nie strzela sobie samobója promując takich komentatorów. A odnośnie wypowiedzi Palikota? Cóż, mam nadzieję, że człowiek ten utraci za niedługo wszelkie bonusy swojego jestestwa politycznego, czyli jego partia i on sam znikną z powierzchni polskiej sceny politycznej! Satanizm nie przejdzie! Dziś Chrystus leży w grobie, ale już za chwilę Zmartwychwstanie, czyli zniszczy wszelkie zło i śmierć!

za:www.fronda.pl/a/dlaczego-tvp-pozwala-opluwac-katolikow-w-wielki-piatek,36582.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.