Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Profanacja tuż przed wizytą papieżaŁaciński patriarchat Jerozolimy poinformował o znalezieniu antychrześcijańskiego napisu na należącym do niego budynku, co uznano za prowokację przed zbliżającą się wizytą papieża Franciszka w Ziemi Świętej.

- Fala fanatyzmu i zastraszania przeciwko chrześcijanom utrzymuje się. Kolejna groźba, „Śmierć Arabom, chrześcijanom i wszystkim tym, którzy nienawidzą Izrael” została umieszczona w poniedziałek 5 maja na kolumnie przed Biurem Zgromadzenia Biskupów w Pontyfikalnym Instytucie Notre Dame (w Jerozolimie). Przywódcy Kościołów w Ziemi Świętej przygotowują odpowiedź w tej sprawie - napisano na stronie internetowej patriarchatu.

Zaznaczono, iż obok tego hebrajskiego napisu namalowano Gwiazdę Dawida.

- Tym, co czyni sprawę jeszcze bardziej jednoznaczną i poważną jest miejsce, w którym umieszczono groźbę: na biurze Zgromadzenia Katolickich Biskupów-Ordynariuszy Ziemi Świętej, na zewnętrznej kolumnie Pontyfikalnego Instytutu Notre Dame naprzeciwko Nowej Bramy w centrum Jerozolimy. Czysty przypadek? Instytut Notre Dame jest własnością Stolicy Apostolskiej, a prowokacja ta nastąpiła na dwa tygodnie przed wizytą papieża Franciszka w Ziemi Świętej i Jerozolimie - czytamy dalej w artykule.

Pielgrzymka papieża Franciszka do Ziemi Świętej odbędzie się w dniach 24-26 maja. W Pontyfikalnym Instytucie Notre Dame papież spotka się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

za:niezalezna.pl/54976-profanacja-tuz-przed-wizyta-papieza

Copyright © 2017. All Rights Reserved.