Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bluźnierczy spektakl "Golgota Picnic" odwołany.Przedstawienie "Golgota Picnic", przeciwko któremu protestowało wielu Polaków i środowiska katolicko-konserwatywne, został odwołany. Masowy protest przeciwko pokazywaniu spektaklu na finansowanym przez państwo Malta Festival odniósł więc skutek!

"Z powodu bardzo dużego zagrożenia zamieszkami, których skala i forma mogą być niebezpieczne dla naszych widzów, aktorów, postronnych osób a także mogą prowadzić do dewastacji obiektów użyteczności publicznej miasta Poznania zmuszeni jesteśmy do odwołania przedstawienia „Golgota Picnic” w dniach 27 i 28 czerwca" - napisał w oświadczeniu Michał Merczyński – dyrektor Malta Festival Poznań.

Wzburzony Merczyński zapomniał powiedzieć o najważniejszej sprawie - że jego festiwal jest finansowany z pieniędzy Ministerstwa Kultury. Zamiast tego wścieka się na protestujących, sugerując, że mogliby oni zachować się wręcz jak terroryści.

Niebezpieczny spektakl nienawiści do odmiennej wizji świata, jaki zaplanowali na te dni w Poznaniu protestujący nie będzie naszym udziałem.
Chcemy zdecydowanie podkreślić, że wyłącznym powodem odwołania spektaklu jest realne zagrożenie bezpieczeństwa publicznego. Działamy w poczuciu odpowiedzialności za naszych widzów, gości i artystów a także mieszkańców Poznania. [...] Zajadłemu szykanowaniu festiwalu towarzyszy jednak coś, czego zignorować nie możemy – groźby możliwego ataku na widzów, aktorów, naszych gości i mieszkańców Poznania, jaki mogą sprowadzić organizowane bez żadnej refleksji nad bezpieczeństwem protesty.

Merczyński zdradza przy okazji, jaką skalę ma protest przeciwko bluźnierczemu spektaklowi.

Jak wynika z przekazanych nam przez Policję i Urząd Miasta informacji, w dniach 27 i 28 czerwca w Poznaniu ma się odbyć manifestacja około 30 tysięcy przeciwników spektaklu, którzy – jak to określono – będą brali czynny i bierny udział w działaniach uniemożliwiających pokazanie przedstawienia. Ponadto „osoby planujące manifestacje nie podjęły do tej pory żadnych kroków organizacyjnych związanych z właściwym ich zabezpieczeniem, a co za tym idzie pokojowym ich przebiegiem”. Do udziału w tym powodowanym rzekomo wartościami chrześcijańskimi proteście zachęcani są mężczyźni, a swój akces zgłosili także pseudokibice kilku klubów. Zdaniem Policji istnieje duże prawdopodobieństwo, że protestujący tłum sparaliżuje centrum Poznania i siłą wtargnie do budynku CK Zamek – planowanego miejsca pokazu spektaklu.

My możemy powiedzieć tylko: udało się!

za:niezalezna.pl/56583-bluznierczy-spektakl-golgota-picnic-odwolany-z-powodu-zagrozenia-zamieszkami

***

Mężnie sprzeciwiać się złu

List Anny i Andrzeja Kołakowskich z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę skierowany do Michała Merczyńskiego, dyrektora Malta Festival w PoznaniuGdańsk, 20 czerwca 2014 r.Dyr. Malta Festival

Michał MerczyńskiNiezwykle ucieszył nas fakt odwołania bluźnierczego pseudospektaklu, jaki miał się odbyć w ramach organizowanego przez Pana festiwalu. Jakiekolwiek miał Pan motywacje (nawet jeśli kierował Panem wyłącznie strach),  jest to jedyna sensowna decyzja. Stanęliśmy w obronie swoich praw, ale przede wszystkim w obronie czci Boga. Chcielibyśmy, żeby Pan miał świadomość, że ani Pan, ani Garcia, ani żaden inny „artysta” nie może ująć czci Bogu, niemniej na Golgocie można stanąć tylko w jednej postawie – na kolanach. Pokora chrześcijanina każe klękać przed Bogiem, ale jednocześnie mężnie sprzeciwiać się złu. Skutkiem sprowadzenia do Polski argentyńskiego dewianta jest niebywałe zjednoczenie i przebudzenie wielu środowisk, a także zapoczątkowanie międzynarodowej współpracy w zwalczaniu antychrześcijańskich przedsięwzięć. Wielu uświadomiło sobie, że wobec bluźnierstw ich partykularne interesy nie mają wielkiego znaczenia. Zjednoczyliśmy się, aby ludzie tacy jak Pan nie czuli się bezkarni. Nie pozwolimy Wam sięgać do naszych kieszeni, kraść naszych pieniędzy na cele promocji zła, nie pozwolimy Wam na szerzenie pornografii, brzydoty, wulgaryzmów, nawet jeśli będziecie nazywać to sztuką. Proszę też wziąć pod rozwagę, że mimo odwołania spektaklu licznie przybędziemy do Poznania. Będziemy dziękować Bogu za zwycięstwo, ale również czuwać na wypadek, gdyby Panu przyszło do głowy zmienić zdanie.Anna i Andrzej Kołakowscy
Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/82822,meznie-sprzeciwiac-sie-zlu.html

***

Abp Głódź: "Obrazem nowoczesności staje się nadużywanie tolerancji"

"W naszej postawie musi wybrzmieć mocne: zero tolerancji dla bluźnierstwa, kpiny i szykany oraz rozzuchwalanie środowisk antychrześcijańskich oraz antyklerykalnych"-mówi abp Sławoj Leszek Głódź.

Abp Sławoj Leszek Głódź komentując odwołanie „Golgota Picnic” stwierdził, że:

"W naszym społeczeństwie musi obudzić się głęboka wrażliwość na sacrum. Nie możemy przyzwalać na bluźnierstwo, kpinę z Kościoła, jego hierarchów i wyznawców. Bez wyraźnego głosu sprzeciwu osoby, które celowo podejmują się takich zabiegów, czują się bezkarne i funkcjonują w społeczeństwie, niosąc sztandar „wolności”.

Jak zauważył metropolita gdański obrazem nowoczesności staje się nadużywanie tolerancji.

"Obrazem nowoczesności staje się nadużywanie tolerancji, która często jest wykorzystywana jako przyzwoleniem na wystąpienie przeciwko Panu Bogu, chrześcijaństwu. Takie działania sieją zamęt, zgorszenie w imię wolności i w imię sztuki. Na co inne religie, jak judaizm czy islam, nigdy by nie pozwoliły. To jednocześnie próba podziału społeczeństwa, której nie możemy ulec".

"W naszej postawie musi wybrzmieć mocne: zero tolerancji dla bluźnierstwa, kpiny i szykany oraz rozzuchwalanie środowisk antychrześcijańskich oraz antyklerykalnych - kontynuuje abp Głódź. - Nie może być przyzwolenia ze strony wszystkich środowisk katolickich. Szczególnie musimy uwrażliwiać naszą młodzież. To oni tworzą przyszłe pokolenie i muszą być wyczuleni na zakusy wymierzone przeciwko naszej wierze" - stwierdził metropolita gdański.

za:www.fronda.pl/a/abp-glodz-obrazem-nowoczesnosci-staje-sie-naduzywanie-tolerancji,38716.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.