Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Grzegorz Braun ARESZTOWANY!

Grzegorz Braun został dziś rano aresztowany – poinformował portal niezalezna.pl. Reżysera zatrzymano o godz. 8.00 w jego wrocławskim mieszkaniu. Wcześniej, w momencie kiedy Brauna nie było na miejscu, w mieszkaniu przeprowadzono rewizję.

Jak informowaliśmy już na portalu Prawy.pl, Grzegorz Braun został skazany na tydzień aresztu za obrazę sądu. O wyroku reżyser dowiedział się przez telefon od swojego obrońcy. Braun dobrowolnie zgłosił się więc do aresztu we Wrocławiu. Na miejscu odmówiono jednak jego przyjęcia. Reżyser  niezwłocznie udał się więc do siedziby Sądu Odwoławczego, który go skazał. Tam Braun usłyszał od Przewodniczącego Wydziału Karnego, że ma czekać na wezwanie!

ZOBACZ: Czekając na wykonanie wyroku... Kolejna odsłona sprawy Grzegorza Brauna

Z posiadanych do tej pory informacji nie wiadomo było kiedy i jakich okolicznościach miało dojść do aresztowania reżysera. Wiedzieliśmy tylko tyle, że Sąd we Wrocławiu wystosował pismo do Policji z prośbą o udzielenie informacji o sposobie realizacji doprowadzenia Grzegorza Brauna do jednostki penitencjarnej (sic!). Wczoraj próbowałam dowiedzieć się czegoś na temat zaplanowanych szczegółów aresztowania reżysera. Każda próba połączenia telefonicznego z Komisariatem Policji Wrocław Krzyki kończyła się przekierowywaniem mnie do innej osoby. Ostatecznie powiedziano mi, że takie informacje udzieli Kierownik Referatu Prewencji – problem w tym, że cały dzień jego telefon nie odpowiadał.

Sprawa dotyczy budzącego wiele kontrowersji procesu, który toczy się już siódmy rok. Grzegorz Braun występuje w nim jako oskarżony. Reżyserowi zarzuca się to, że sam jeden napadł na pięciu funkcjonariuszy policji i ich pobił. Tymczasem Braun twierdzi, że 12 kwietnia 2008 roku to on został poturbowany przez policjantów, którzy odmówili wylegitymowania się. Złożył w tej sprawie oficjalną skargę, którą jednak odrzucono. Niedługo po tym, to jego oskarżono. Dostępne w sieci informacje dotyczące sprawy wyraźnie wskazują na stronniczość sądu oraz towarzyszące procesowi rażące nieprawidłowości.

Agnieszka Piwar

Źródło: Prawy.pl

za:http://www.ksd.media.pl/aktualnosci/2315-grzegorz-braun-aresztowany

Copyright © 2017. All Rights Reserved.