Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

IPN skręca w lewo. Cenckiewicz: Promują gender, homoseksualizm, aborcję i walkę z Kościołem

„Z pieniędzy podatników w IPN zainicjowano lewacki kierunek badań naukowych – gender studies – który a nie tylko zrewidować i zinterpretować polskie dzieje przez pryzmat płci społeczno-kulturowej, ale także promuje homoseksualizm, aborcję i walkę z rzekomą opresją Kościoła katolickiego” – pisze o IPN-ie Sławomir Cenckiewicz.

Na łamach tygodnika „Do Rzeczy” Cenckiewicz dokonuje podsumowania działalności IPN-u pod rządami nowego prezesa Łukasza Kamińskiego. Historyk podkreśla, że instytucja mocno zboczyła w lewą stronę i zajmuje się tematami, które do tej pory nie mieściły się w jej zakresie, a poruszane są tylko ze względu na poprawność polityczną i modę na otwarte poglądy.

Przełomem, jeżeli chodzi o sprzyjanie lewicowym środowiskom, było, zdaniem Cenckiewicza, wydanie publikacji „Kłopoty z seksem w PRL-u. Rodzenie nie całkiem po ludzku, aborcja, choroby, odmienności” pod redakcją Marcina Kuli, która sygnowana była logiem IPN-u.

„Po raz pierwszy dumne logo instytutu na okładce (…) firmowało książkę kłamliwą i przewrotną w swoim przekazie, na której treść składają się cztery rozprawki lewicowych badaczy na temat chorób wenerycznych, aborcji, położnictwa i ruchu gejowskiego w PRL” – pisze Cenckiewicz na łamach „Do Rzeczy”.

Cenckiewicz zarzuca IPN-owi posiłkowanie się badaczami głównie z lewicowych kręgów, wydawanie publikacji propagujący „modne” tematy, kultywujące otwartą – niekonserwatywną postawę oraz finansowanie badań gender. Historyk pokazuje, jak bardzo zmieniło się oblicze tej instytucji po katastrofie smoleńskiej i tragicznej śmierci jej poprzedniego prezesa Janusza Kurtyki.

za:telewizjarepublika.pl/ipn-skreca-w-lewo-cenckiewicz-promuja-gender-homoseksualizm-aborcje-i-walke-z-ko

Copyright © 2017. All Rights Reserved.