Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polskie sądy na pałę

Niemiecka gazeta „Rheinische Post” napisała na swoich łamach, że KL Buchenwald i KL Ravensbrück to „polskie obozy śmierci”. Sprawa trafiła do polskiego sądu. Prokurator Mariola Reda-Pieczeniewska, umarzając sprawę, uznała (a sąd to umorzenie po zażaleniu zatwierdził), że redakcja użyła tego określenia, ponieważ chciała tylko zaznaczyć, że „obozy te były na terenach polskich”. Buchenwald leży w Turyngii, a Ravensbrück w Brandenburgii. Oba na terenie Niemiec. Gdyby 12-letni uczeń powiedział w szkole na lekcji geografii, że to Polska, dostałby pałę.

Sprawa może byłaby i śmieszna, gdyby nie to, że teraz każda gazeta, chcąca obrzucać Polskę błotem, może wypisywać takie niebezpieczne bzdury, powołując się na ten wyrok. Moim zdaniem zarówno wspomniana prokurator, jak i zatwierdzający umorzenie sędzia Krzysztof Ptasiewicz powinni zostać natychmiast zwolnieni dyscyplinarnie. Z pewnością jednak do tego nie dojdzie – ostatnio takie zakłamane wyroki to standard sądów III RP.

Igor Szczęsnowicz

za:niezalezna.pl/59014-polskie-sady-na-pale

***

Polskie sądy?...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.