Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nieśmiertelny duch rewolucji. Francuzi wyburzają zabytkowe kościoły

Od 2000 roku we Francji wyburzono już 18 zabytkowych kościołów. Wedle raportu francuskiego Senatu w ciągu najbliższych kilku lat poddanych rozbiórce zostanie ok. 2800 katolickich świątyń.

W internecie można znaleźć wiele filmów rejestrujących skandaliczny proces wyburzania zabytkowych świątyń. Niszczone są perły architektury sakralnej w całej Francji. Na miejscu wyburzanych kościołów powstają parkingi, biurowce, czy domki wypoczynkowe. W samym Paryżu zagrożonych rozbiórką jest 16 świątyń.

Właścicielami obiektów sakralnych są francuskie władze lokalne, które często nie są zainteresowane konserwacją zabytkowych budowli. Obiekty niszczeją, a kiedy ich remont staje się zbyt kosztowny, przeprowadza się rozbiórkę. Kościoły bardzo często ulokowane są w atrakcyjnych urbanistycznie miejscach, co powoduje, że władze wolą wykorzystać tak „zagospodarowany” teren do celów komercyjnych.

za:telewizjarepublika.pl/niesmiertelny-duch-rewolucji-francuzi-wyburzaja-zabytkowe-koscioly,12000.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.