Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Europa unicestwia Boga!

Dziś, oprócz codziennej walki z własnymi grzechami i ułomnościami, toczymy wojnę z sekularyzmem i chrystianofobią. Europa odcina drzewo, nie tylko gałąź na której siedzi.Jakub Kowalski w artykule do weekendowego wydania „Plus i Minus” alarmuje: „Europo, bój się Boga!”. Autor pokazuje, czarno na białym współczesną Europę i jej chrystianofobię. Czytając tekst ma się wrażenie, że to zbliżający się dużymi krokami koniec świata. Dla nas wierzących kres istnienia wpisany jest w naszą codzienność, ale nie znaczy to, że musimy stać z założonymi rękami i oglądać jak Europa zabija chrześcijaństwo.Coraz więcej, w porównaniu z czasami przeszłymi (nie myślę tu o krajach dzisiejszej Europy, które były po II wojnie światowej zniewolone przez totalitaryzm komunistyczny) europejscy chrześcijanie doznają prześladowań. Czy to przez noszenie krzyżyka na szyi, czy to przez wierność tradycyjnie pojętej rodzinie (złożonej z kobiety i mężczyzny). Sam fakt istnienia Kościoła staje się wręcz pretekstem, by go sprofanować (coraz więcej profanacji hostii, kradzieże sprzętu liturgicznego, wybijanie i dewastowanie świątyń, ataki na księży – coraz częściej fizyczne). Obraz jak z Ewangelii św. Mateusza: „ Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu Mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Jezus Chrystus” (Mt 10, 22-23).W Polsce za rządów PO-PSL nienawiść do chrześcijan, nabrała również rozpędu. Atak na prof. Chazana i lekarzy podpisujących deklaracje sumienia, promowanie aborcji dzieci chorych, promocja ideologii gender i homoseksualizmu. Krytyka biskupów za to, że „wtrącają się do polityki”. Poza polityką rónież i świat "kultury" i tzw. autorytetów mediów głównego nurtu, z nienawiścią patrzą na chrześcijaństwo: ateizacja świąt chrześcijańskich (Nergal i Czubaszek w rekalmie Empik), antykatolicyzm takich postaci jak Stuhrowie i inni. Nastaje czas, że Polska goni Europę w promocji dewiacji oraz sekularyzacji tego, co należy do sacrum, przestrzeni w której człowiek staje się bardziej ludzki, w pełni osobą!

Ktoś powie, że u nas nie jest tak źle, jak na Zachodzie. I słusznie, na razie większość katolików ma nadal mocny kręgosłup moralny. Brzydzimy się takimi zachowaniami jak np. antychrześcijańskie akcje robione przez aktywistki ateistyczne z organizacji FEMEN (nie wyobrażam sobie gołych feministek robiących podobne akcje w polskich kościołach). Jednakże poddawani jesteśmy różnym eksperymentom, do których wykorzystywani są również sami katolicy. Mam tu na myśli spaczenia nauki Kościoła katolickiego odnośnie małżeństwa (rozwody, in vitro, antykoncepcja) dokonywane przez liberalnych katolików (określenie kulawe, ale jedyne jakie przychodzi mi teraz do głowy), czyli osoby, które znając doktryny wiary, będą promować zachowania sprzeczne z nią, posługując się źle rozumianym miłosierdziem. Prowadzi to prostą drogą do relatywizacji Prawdy ale również do stania się ślepym na wartość. Widzimy takie zabiegi w mediach mainstreamowych, gdzie zapraszani są eksperci od kościoła, którzy głosząc kerygmat, robią to tak, by nikt nie słyszał, albo gorzej, by słyszeli jedynie usprawiedliwienie swoich grzechów.Kiedyś rozmawialiśmy w redakcji o tym, by w Polsce powstało centrum monitorujące zachowania chrystianofobiczne w przestrzeni publicznej. I chyba nadszedł czas na taki projekt!

Sebastian Moryń

za:www.fronda.pl/blogi/dialog-z-poganinem-to-nasza-powinnosc/europa-unicestwia-boga,41297.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.