Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

GHW na czele Orszaku Trzech Króli. Żenada!

Prezydent Warszawy objęła patronatem honorowym Orszak Trzech Króli. Organizatorzy nie widzą problemu w tym, że to HGW w lipcu br. zwolniła Bogdana Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Świętej Rodziny.

Biuro prasowe stołecznego Ratusza potwierdziło „Codziennej”, że to właśnie wiceprzewodnicząca PO przewodzić będzie zgromadzeniu 6 stycznia w Warszawie. Organizatorzy z Fundacji Orszaku Trzech Króli nie widzą problemu w tym, że to HGW w lipcu br. zwolniła Bogdana Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Świętej Rodziny otwierając drogę do przeprowadzania tam zabiegów aborcyjnych – wskazuje gazeta.

– W kwestii patronatów sugerujemy, by w każdej miejscowości organizować marsze w łączności z miejscowym hierarchą i nie robić tego jako demonstracji przeciwko lokalnej władzy – powiedział „GPC” Maciej Marchewicz z Rady Fundacji Orszaku Trzech Króli. – Nie jesteśmy Marszem Świętości Życia. To jest impreza ewangelizacyjna w miastach całej Polski. Wiele instytucji chce podciągnąć pod Orszak politykę a my jesteśmy od zdobywania ludzi niezdecydowanych, którzy do Kościoła nigdy nie zaglądają a dzięki tej imprezie dochodzą do refleksji i zjawiają się w konfesjonale – mówił Marchewicz.

Można się zastanawiać, czy takie wytyczne będą obowiązywać także w Słupsku, gdzie prezydenturę objął Robert Biedroń, czy w Wadowicach, gdzie rządy nad miastem przejął działacz z ruchu Janusza Palikota..

Ta sprawa poruszyła środowiska katolickie. – Prośba organizatorów o objęcie Orszaku honorowym patronatem jest dla nas poważnym zgrzytem. W tej sytuacji wykluczam możliwość wzięcia z rodziną udziału w Orszaku Trzech Króli – mówi „GPC” Aleksander Stępkowski, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, rodzic dzieci uczęszczających do jednej z katolickich szkół Stowarzyszenia Wspierania, Edukacji i Rodziny „Sternik” czynnie uczestniczących w Orszakach. – Szkoda, że okazało się, że determinacja organizatorów w afirmowaniu konkretnych wartości ewangelicznych ma swoje granice – dodał prof. Stępkowski.

– Uważam, że organizatorzy imprezy o wyraźnie rodzinnym i również religijnym charakterze, afirmującym konieczność ochrony niewinnego życia ludzkiego, nie powinni honorować osoby, która kierując się politycznym interesem swojego ugrupowania skrzywdziła osobę niezwykle zasłużoną w służbie zdrowiu i życiu ludzkiemu – mówił prof. Stępkowski.

za:www.fronda.pl/a/ghw-na-czele-orszaku-trzech-kroli-zenada,45691.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.