Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Mariusz Dzierżawski o Orszaku Trzech Króli z Gronkiewicz-Waltz na czele: Orszak Heroda?

"Mędrcy nie wypełnili polecenia Heroda i inną drogą wrócili do domu. Może to powinno być wskazówką dla organizatorów Orszaku?" - zastanawia się Mariusz Dzierżawski.

6 stycznia ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli. Od kilku lat ta impreza przyciąga wielu ludzi, którzy cieszą się, że mogą publicznie okazać swoje przywiązanie do chrześcijaństwa. Organizatorzy zapraszają wszystkich, bez względu na przynależność do wspólnoty wyznaniowej. Można powiedzieć, że przedsięwzięcie jest udaną formą ewangelizacji kultury masowej.

W tym roku na tym sympatycznym obrazie pojawiła się nieprzyjemna skaza. Patronem Orszaku w stolicy jest Hanna Gronkiewicz-Waltz. Osoba obnosząca się ze swoim katolicyzmem na odpustach, pół roku temu zwolniła ze stanowiska dyrektora Szpitala Świętej Rodziny, profesora Bogdana Chazana, za to, że nie chciał współuczestniczyć w aborcji niepełnosprawnego dziecka.

Hanna Gronkiewicz-Waltz do jasełek pasuje jak najbardziej. Przypomina postać Heroda, który zapewniał Mędrców o tym, że jego pragnieniem jest oddać pokłon Dzięcięciu, a następnie próbował je zgładzić. Prezydent Warszawy deklaruje (przynajmniej na imprezach religijnych) przywiązanie do chrześcijaństwa, a następnie prześladuje tych, którzy zgodnie z zasadami chrześcijańskimi postępują. W szpitalach warszawskich co roku zabija się przez aborcję setki dzieci. Liczba ofiar „rzezi niewiniątek" w Betlejem była zapewne niższa, niż liczba ofiar jednego roku aborcji w Warszawie. A pani Gronkiewicz rządzi już 8 lat.

Organizatorom Orszaku najwyraźniej nie przeszkadza to w proszeniu o patronat Prezydent Warszawy. Mają zapewne ważne powody. Nie znam ich. Chciałbym przekazać ostrzeżenie. Ewangelizacja odrzucająca prawdę musi skończyć się fiaskiem. Zapraszanie na Orszak Herodów i traktowanie ich z honorami będzie skutkowało tym, że na Orszaku przestaną pojawiać się ci, których mierzi hipokryzja.

Mędrcy nie wypełnili polecenia Heroda i inną drogą wrócili do domu. Może to powinno być wskazówką dla organizatorów Orszaku?

Mariusz Dzierżawski/Stopaborcji.pl

za:www.fronda.pl/a/mariusz-dzierzawski-o-orszaku-trzech-kroli-z-gronkiewicz-waltz-na-czele-orszak-heroda,45749.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.