Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Abp Henryk Hoser: Ks. Lemański sfanatyzował swoich zwolenników

Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC na antenie radia RMF FM mówił o konflikcie z ks. Wojciechem Lemańskim, który sfanatyzował swoich wiernych, jak również o tym, że w Jasienicy dochodziło do bijatyk

W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem abp Henryk Hoser powiedział o konflikcie w Jasienicy: "Dochodziło już do siłowych rozwiązań i nie waham się użyć słowa, że ksiądz Lemański miał nieszczęście sfanatyzowania swoich zwolenników, którzy podtrzymywali to w jego postawie". I dodał: "Istota problemu księdza Lemańskiego to jest parafia, której był proboszczem i która doszła do takiego stopnia skonfliktowania, że groziła po prostu wręcz powstaniem parafii schizmatyckiej".

Kapłan dodał jednak, że w polskim Kościele wciąż jest miejsce dla księdza Lemańskiego, ale "musi się on zintegrować z nauczaniem Kościoła" i z "jurysdykcją Kościoła". - Jeżeli tego nie zrobi, to po prostu sam się wyklucza z tej wspólnoty. Jeżeli ktoś wchodzi do jakiejś wspólnoty to musi przestrzegać elementarnych reguł zachowania - zaznaczył.

Abp Henryk Hoser odniósł się również do kwestii pigułek "dzień po" i podkreślił, że Kościół nigdy ich nie zaakceptuje. - [Kościół] nigdy nie zmieni swojego zdania dlatego, że nie zmieni zdania w stosunku do środków antykoncepcyjnych, o których powiedział Jan Paweł II, że są zupełnie innym, nieporównywalnym do tego, co głosi Kościół modelem ludzkości, modelem postępowania. A więc nie ma mowy o tym, żeby Kościół kiedykolwiek zaakceptował środki antykoncepcyjne - tłumaczył w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.

za:www.fronda.pl/a/abp-henryk-hoser-ks-lemanski-sfanatyzowal-swoich-zwolennikow-1,46952.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.