Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zwolennik kazirodztwa prof. Hartman oburzony nagrodą dla prof. Chazana

Prof. Bogdan Chazan otrzymał nagrodę od Towarzystwa Naukowego KUL za „wybitne osiągnięcia naukowe w duchu humanizmu chrześcijańskiego”. Prof. Hartman jest oburzony tą decyzją. Dlaczego?
„Chazan symbolizuje anarchizm w Kościele, który uderza w państwo polskie i porządek prawny zapisany w ustawach i konstytucji” - podkreśla filozof.

Hartman uważa, że prof. Chazan odmawiając wykonywania aborcji w kierowanym przez siebie szpitalu wzywał do łamania prawa, a także  swoim zachowaniem stwarzał atmosferę przyzwalania do niestosowania się do niego.

„Jego przekonania muszą być oddzielone od uprawnień pacjenta, który musi być dostatecznie szybko poinformowany o przekonaniach swojego lekarza” - komentuje.

Prof. Hartman jest zmartwiony decyzją przyznania wyróżnienia dla byłego dyrektora szpitala im. św. Rodziny. Twierdzi, że nagradzając prof. Chazana, KUL wpisuje się w naganny nurt anarchistyczny.

„Nie sądzę, żeby robili to świadomie. Chcą być trochę liberalni, by potem znowu pokazać, że mocniej przykręcają śrubę”

Zwolennik dyskusji o kazirodztwie, były poseł Twojego Ruchu pozwala sobie na krytykę nagrodzenia obrońcy życia poczętego. Niebywałe!

za:www.fronda.pl/a/zwolennik-kazirodztwa-prof-hartman-oburzony-nagroda-dla-prof-chazana,49033.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.