Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Schizma rodzi się w Niemczech

Skandaliczna odezwa przełożonych niemieckich zakonów wzywająca do zmiany odwiecznej nauki Kościoła w sprawie rodziny i stosunku do homoseksualizmu jest faktycznym przejawem schizmy.
Jak donosi Radio Watykańskie niemieccy zakonnicy i zakonnice (Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonnych) zwrócili się w oficjalnym dokumencie do Watykanu, aby zezwolić rozwodnikom na przystępowanie do komunii św., zezwalać na ponowne małżeństwa oraz błogosławić także parom homoseksualnym w czasie najbliższego Synodu o Rodzinie.

Swoje przekonanie opierają oni na opiniach świeckich, którzy uważają, że nie każdy akt małżeński czy pozamałżeński musi być otwarty na życie, a Kościół musi zmienić swoje przestarzałe podejście do życia seksualnego wiernych. Jak można przeczytać w dokumencie, zbyt wymagające jest także wymaganie od homoseksualistów wstrzemięźliwości płciowej i wierności jednemu partnerowi, czyli innym słowy Kościół powinien także błogosławić rozpuście sodomitów.

Doprawdy trudno uwierzyć, że ponad 22,5 tys. niemieckich zakonnic i zakonników podziela tego typu poglądy. Jeśli tak, nie można powiedzieć, że w Niemczech funkcjonuje jeszcze Kościół Rzymskokatolicki. Skoro tego typu opinie, przystające dotąd raczej do lewackiej ekstremy, są oficjalnymi stanowiskami członków tamtejszego episkopatu, oznacza to, że niemieckie władze kościelne są w opozycji do Kościoła.

Schizma, która u naszych zachodnich sąsiadów rozpoczęła się wraz z odrzuceniem encykliki Humanae vitae św. Pawła VI w latach 60. ubiegłego stulecia, wkracza w kolejną fazę. Trzeba w końcu wyraźnie powiedzieć, że jeśli ktoś odrzuca oficjalne nauczanie Magisterium w kwestii regulacji urodzin, otwartości na życie czy rodziny, wyłącza się poza nawias Kościoła.

Tomasz Teluk

za:www.fronda.pl/a/schizma-rodzi-sie-w-niemczech,49068.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.