Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niemieccy biskupi w obronie... herezji

Niemieccy biskupi otwarcie opowiedzieli się za dopuszczeniem rozwodników w nowych związkach do Komunii. To ewidentna sprzeczność z Tradycją, a zatem po prostu herezja.

Niemieccy biskupi, jak informuje „Radio Watykańskie”, w dokumencie przesłanym do Stolicy Apostolskiej otwarcie stanęli po stronie zmian w sprawie rozwodników w nowych związkach. Nie ma tu najmniejszych wątpliwości: niemiecki episkopat opowiada się za herezją.

Niczym innym nie jest bowiem pomysł dopuszczenia rozwodników w nowych związkach do Komunii świętej. To po prostu faktyczna zgoda na rezygnację z dogmatu o nierozerwalności małżeństwa, co w świetle Tradycji jest po prostu niemożliwe.

Wiemy przecież, że Kościół święty dopuszcza możliwość przyjmowania przez rozwodników Komunii, ale pod warunkiem życia w czystości. Tymczasem Niemcy chcą, by osoby w nowych związkach mogły przyjmować Ciało Pana nawet wówczas, jeśli żyją z nowym partnerem na sposób małżeński. A oto, jakie są warunki dopuszczenia do Komunii publicznych cudzołożników według pasterzy z Niemiec:

-rozpad kanonicznego małżeństwa;

-wyjaśnienie zobowiązań z tego małżeństwa;

-żal z powodu jego rozpadu;

-istnienie woli prowadzenia cywilnego małżeństwa w świetle wiary.

Cóż: w świetle wiary prowadzenie cywilnego związku będzie prowadzeniem bez współżycia. To rzecz oczywista. Jednak w zgodzie z propozycją kard. Waltera Kaspera ten wymóg trzeba uchylić, bo byłby to, proszę państwa, „heroizm”.

Na tym jednak nie koniec. Niemcy chcą też „nowego duszpasterstwa” wobec homoseksualistów, co ma oznaczać ich „akceptację”. Co ta „akceptacja” dokładnie znaczy, nie wiemy – bo jest jasne, że Kościół w pełni akceptuje homoseksualistów także dzisiaj, nie akceptując jednak ich grzechu. Tak, jak każdego innego.

za:www.fronda.pl/a/niemieccy-biskupi-otwarcie-popieraja-herezje,50371.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.