Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Śledztwo ws. prof. Bogdana Chazana umorzoneProkuratura Warszawa-Mokotów umorzyła śledztwo ws. prof. Bogdana Chazana - ujawniła TVP info. Śledczy uznali, że były już dyrektor szpitala Św. Rodziny miał prawo odmówić tzw. aborcji, czyli zabicia nienarodzonego dziecka, powołując się na „klauzulę sumienia”.

Na postawienie zarzutów prokuratorom nie pozwoliła opinia biegłych z wrocławskiej Akademii Medycznej. Stwierdzili oni m.in., że ciąża nie zagrażała życiu ani zdrowiu matki, a prawo pozwala na aborcję tylko w takiej sytuacji.

Kaja Godek z Fundacji Pro – Prawo do Życia mówi, że umorzenie śledztwa ws. prof. Chazana nie dziwi, bo od początku ta sprawa była celową manipulacją.

- Skala manipulacji medialnej, to, w jaki sposób informowano, czy raczej dezinformowano na temat tej sprawy opinię publiczną, była to rzecz bezprecedensowa. Cieszę się że prokuratura wydała takie orzeczenie. Ta sprawa od początku miała mocny wydźwięk polityczny. Widać było, że Hanna Gronkiewicz-Waltz wykonuje tak naprawdę polecenia kogoś innego. Cały ten lincz, który odbywał się na prof. Chazanie, także był elementem nacisku na nią. Pani Gronkiewicz-Waltz okazała się słabym człowiekiem, słabym politykiem. W tej chwili oczekuję natychmiastowego przywrócenia profesora Chazana na stanowisko dyrektora szpitala przy Madalińskiego - zwłaszcza, że stanowisko to jest, zdaje się, wciąż nieobsadzone. Powinno się to stać jak najszybciej – podkreśla Kaja Godek.

Decyzją prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz z 21 lipca ubiegłego roku prof. Bogdan Chazan przestał pełnić funkcję dyrektora szpitala św. Rodziny w Warszawie. Profesor odwołał się od tej decyzji do sądu pracy.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/sledztwo-ws-prof-bogdana-chazana-umorzone/


Copyright © 2017. All Rights Reserved.