Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Upadek salonów

„Jak to się stało, że Polacy strzelili sobie w stopę? ” – rwał szaty redaktor naczelny „Wyborczej” Adam Michnik nad przegraną Bronisława Komorowskiego , któremu na osłodę wręczał laur „GW”. „Chamstwo i oszczerstwo towarzyszące tej kampanii wyborczej będzie obnażone i ukarane” – dodał Michnik, zapominając, że wyniki wyborów wskazują, iż chamstwo i oszczerstwa już zostały rozliczone. To, co mówił Michnik, wygłaszając laudację, wpisuje się w znany nam od lat obraz salonu III RP. „Pan, panie prezydencie, gwarantował pokój wewnętrzny i spokój polskich domów. Czas pańskiej prezydentury z pewnością bardzo wysoko ocenią historycy”.

Nie jest jasne, jakich historyków miał Michnik na myśli, tropy wiodą do Grossa i jemu podobnych. Znamienne, że gdy Michnik wygłaszał peany na cześć specjalisty od kur, inny autorytet salonowy popierający Komorowskiego w wyborach, Daniel Olbrychski, został przyłapany na jeździe po pijaku. Na następny dzień składał samokrytykę w jednej z salonowych telewizyjnych śniadaniówek.

Państwo redaktorstwo nie zapytało, czy gdy Olbrychski agitował za Komorowskim, też miał 0,9 promila we krwi. A może trzeba było. Bo Michnik to chyba ma tak na trzeźwo.

Anita Gargas

za: http://niezalezna.pl/68186-upadek-salonow

Copyright © 2017. All Rights Reserved.