Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dron aborcyjny leci nad Polskę

W sobotę 27. czerwca dron aborcyjny („Abortion drone”) po raz pierwszy przetransportuje paczki z pigułkami poronnymi z Frankfurtu nad Odrą w Niemczech do Słubic w Polsce. Oburzenia zaistniałą sytuacją nie kryją środowiska pro-life.

Jak dowiadujemy się z informacji prasowej dotyczącej całej akcji, kampania, której punktem kulminacyjnym jest przelot drona aborcyjnego do z Niemiec do Polski jest owocem wsółpracy Women on Waves z berlińską grupą wsparcia dla Polek – Ciocia Basia, kolektywem feministycznym Feminoteka oraz inicjatywą feministyczną Porozumienie Kobiet 8 Marca.

„Abortion drone” podkreśli różnice w realiach Polek, w kontekście dostępności bezpiecznych usług aborcyjnych, w porównaniu do realiów kobiet z innych krajów Europy. W niemal wszystkich europejskich krajach aborcja jest legalna, poza Polską, Irlandią i Maltą. W tych trzech krajach prawa kobiet nadal są łamane – czytamy na stronie womenonwaves.org.

Okazuje się, że przelot drona nie będzie wymagał żadnych zezwoleń. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dron ważący poniżej 5 kg, pozostający w czasie lotu w zasięgu wzroku pilota (bez naruszenia kontrolowanej przestrzeni powietrznej) nie wymaga żadnego zezwolenia zarówno po stronie niemieckiej jak i polskiej.

Tymczasem odnosząc się do feministycznej kampanii prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka dr Antoni Zięba w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” tłumaczy, że cała akcja przypomina „najczarniejsze elementy relacji polsko-niemieckich z czasów II wojny światowej, kiedy to podczas okupacji hitlerowskiej Niemcy planowali zniszczenie Polski przez promocję aborcji i antykoncepcji”.


za:niezalezna.pl/68286-dron-aborcyjny-leci-nad-polske

Copyright © 2017. All Rights Reserved.