Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Gazeta Wyborcza” wytropiła skandal.

W katolickich radiach występują katolicy

Katarzyna Wiśniewska z „Gazety Wyborczej” wytropiła straszliwy skandal. Oto w katolickich rozgłośniach występują katolicy. I właśnie temu niewątpliwemu skandalowi poświęciła tekst w „Gazecie Wyborczej”.

Wielki tekst poświęcony dwóm stacjom radiowych (Radiu Rodzina i Radiu Warszawa) pełen jest „skandalicznych” doniesień. Oto w Radiu Rodzina pojawiają się politycy PiS (tak zresztą, jak w TVN24 czy Polsat News, ale to już Wiśniewskiej nie przeszkadza), a Radio Warszawa zaprasza nawet „ultrakatolików”. „Radio Warszawa promuje ultrakatolików, na przykład Tomasza Terlikowskiego, który na jej falach ujawnia całą prawdę o naprotechnologii” – straszy publicystka „GW”. I nawet w tej kwestii kłamie, bowiem słowa, które zacytowała to reklama mojej najnowszej książki, a nie program.

Ale mniejsza z kłamstwami. O wiele zabawniejsze jest to, że zarzutem wobec katolickiej rozgłośni ma być to, że zaprasza na swoje fale kogoś, kto ma katolickie (nie ultra, tylko zwyczajnie katolickie) poglądy. Rozumiem, że dobre katolickie radio wedle „Gazety Wyborczej” zapraszałoby to siebie do rozmów o wierze Nergala, a do programu o naprotechnologii właścicieli klinik in vitro. Temat aborcji poruszałaby w nim Maria Czubaszek, a o Kościele perorowałby Janusz Palikot. Wtedy to by było dobre radio. Każda inna sytuacja to skandal, który trzeba napiętnować, tak by doprowadzić do sytuacji, w której katolickie radia staną się tak nijakie i tak politycznie poprawne, że nikt nie będzie miał ich ochoty słuchać. To się już w znacznym stopniu z rozgłośniami diecezjalnymi udało zrobić, ale jak widać nawet te dwie, które są inne, nadal są solą w oku „Gazety Wyborczej”.

Tomasz P. Terlikowski


za:www.fronda.pl/a/gazeta-wyborcza-wytropila-skandal-w-katolickich-radiach-wystepuja-katolicy

Copyright © 2017. All Rights Reserved.