Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Abp Gänswein bardzo mocno i jasno przeciwko heretykom!

Arcybiskup Georg Gänswein, osobisty sekretarz emerytowanego biskupa Rzymu Ojca Świętego Benedkta XVI, nie może uwierzyć, że jego niemieccy ziomkowie stawiają propozycje niezgodne z Tradycją. Chodzi oczywiście o postulat dopuszczenia do Komunii świętej rozwodników w nowych związkach żyjących ze swoim nowym partnerem na sposób małżeński. Arcybiskup wskazuje jasno: to jest niemożliwe, po co więc w ogóle o tym mówić?

Gänswein, który jest zarazem prefektem Domu św. Marty, a zatem bliski współpracownik Ojca Świętego Franciszka, mówił także o obecnym papieżu.

„Nie jest tak, że [Franciszek] nie interesuje się walką z relatywizmem. Widzi jednak dokładnie, że w jego pontyfikacie Bóg prosi go o to, by skoncentrował się na innych punktach, na innych wyzwaniach” – powiedział.

Relatywizm był jednym z najważniejszych problemów, którym poświęcił swoją uwagę wielki poprzednik Franciszka. Walce z tym liberalnym kłamstwem, które w naszych czasach opanowało ogrom ludzkich umysłów, nie omijając katolików, poświęcił nie tylko niezliczone katechezy, ale także niezwykle mądre i precyzyjne książki. Polecamy je lekturze jako niezastąpioną odtrutkę na fałsz tak silnie dziś forsowanego relatywizmu. Papież Benedykt wyjaśnia w doskonały sposób, dlaczego to właśnie Jezus Chrystus jest Zbawicielem i Panem.

Wracajmy już do abp. Gänsweina i jego komentarza dotyczącego nadchodzącego synodu.

„Oczywiście, że Kościół nie zamyka swoich oczu na trudności wiernych żyjących w trudnych sytuacjach” – powiedział o sytuacji rozwodników w nowych związkach żyjących ze sobą na sposób małżeński. „Kościół musi jednak udzielić szczerych odpowiedzi, które nakierowane są nie na ducha czasu, ale na Ewangelię, Słowo Jezusa Chrystusa i katolicką tradycję” – wyjaśnił prałat.

Ludziom w nowych związkach cywilnych „trzeba, naturalnie, pomóc, ale nie w sposób redukcyjny. Jest ważne, by znaleźć się blisko nich, nawiązać kontakt i go utrzymać, bo są przecież członkami Kościoła tak, jak wszyscy inni, nie są wygnani, nie są w żadnej mierze ekskomunikowani” – mówił dostojnik.

Prałat przypomniał, że 20 lat temu święty Jan Paweł II rozstrzygnął kwestię rozwodników w nowych związkach żyjących ze sobą na sposób małżeński, uznając, że nie mogą oni przystępować do sakramentu Eucharystii. „Nie możemy zignorować jego nauczania i zmieniać tych spraw” – powiedział abp Gänswein.

„Dlaczego niektórzy pasterze proponują to, co nie jest możliwe? Nie wiem. Być może oddają to duchowi czasu; może pozwalają sobie, by prowadził ich ludzki poklask w mediach… Pasterz nie może decydować na podstawie poklasku ani na podstawie [reakcji] mediów. Miarą jest Ewangelia, wiara, zdrowa doktryna, Tradycja” – zakończył arcybiskup.

za:www.fronda.pl/a/abp-gaenswein-bardzo-mocno-i-jasno-przeciwko-swoim-rodakom,54397.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.