Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Agora-Katolicy agitują za islamską imigracją

Najnowszy "Tygodnik Powszechny", pismo które nie wiadomo dlaczego nosi jeszcze znamię "katolicki", postanowił agitować za ... przyjmowaniem do Polski islamskich imigrantów. Nie chrześcijan, ale islamistów

W "Tygodniku Powszechnym" mamy krytykę Jarosława Gowina z którym rozmawia dziennikarz TP Paweł Reszka za to, że Gowin jest bardzo niechętny przyjmowaniu przez Polskę islamskich imigrantów. Do tego jeszcze ks. Boniecki napisał apel o ściąganie do naszego kraju muzułmanów.

I tak Paweł Reszka, by tylko skrytykować pogląd swego rozmówcy Jarosława Gowina, ucieka się do argumentów: od wypowiedzi papieskich, podhortacji „Evangelii Gaudium”, nawołujące do przyjmowania muzułmańskich imigrantów. Wspomina także o soborowej deklaracji Lumen Gentium, mówiącej o jednym Bogu – obiekcie wiary zarówno chrześcijan jak i muzułmanów. Dziennikarz TP szantażuje wręcz swego rozmówcę wtedy, gdy mówi o cierpieniu dzieci muzułmańskich: „Weźmy Syryjczyków, doświadczonych przez wiele lat wojny. Wśród milionów uchodźców 20 procent to dzieci – od noworodków do 11-letnich. Pojawia się takie dziecko na granicy i polski urzędnik będzie musiał mu powiedzieć wracaj skąd przyszedłeś, jesteś groźny”. Oczywiście Gowin jest odporny na taką złowrogą postawę pytającego i mówi np. że jako polityk musi mieć na uwadze bezpieczeństwo Polaków. A prawdopodobieństwo jego zagrożenia przez przybyszy islamskich jest większe, niż przez wyznawców innych religii.

Z kolei ks. Adam Boniecki pisze, że „rozprowadzanie dziesiątków tysięcy uciekinierów w taki sposób, by odciążyć kraje z południa UE, które w takiej liczbie przyjmują ich z Afryki i Bliskiego Wschodu, organizowanie życia imigrantów, przygotowywanie ustaw, które ułatwią im funkcjonowanie, to wszystko jest w rękach polityków”. Czy z tego wynika, że Polska musi - wg Bonieckiego - odciążyć kraje Południa i przyjąć setki imigrantów muzułmańskich?  Ks. Boniecki boi się, że nie będzie to możliwe z powodu „naszej ksenofobii”. Z drugiej strony twierdzi, iż badania opinii publicznej pokazują, że z naszą otwartością na imigrantów nie jest tak źle. Podkreśla także konieczność współpracy Kościoła i państwa na polu opieki nad przybyszami.

No cóż, TP i ks. Boniecki za wszelką cenę, chcą pokazać swoją multikulturową postawę, nie bacząc na wszelkie konsekwencje. Otwarte nawoływanie do przyjmowania muzułmanów do Polski to wręcz głupota. Polska powinna przyjmować w pierwszej kolejności Polaków będących na emigracji, Polaków ze Wschodu zwłaszcza z Ukrainy, chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Islamiści dla nas są obcy kulturowo i nie chodzi tu o przejawy ksenofobii, ale o zwykły zdrowy rozsądek.

Miejmy nadzieję, że polityka PiS, który wygra wybory parlamentarne nie doprowadzi do tego, że Niemcy i UE będą Polskce narzucać kogo mamy przyjmować do naszego kraju. To nasza sprawa i my tylko za nią mamy odpowiadać. Czytając TP ma się wrażenie, że Tygodnik Powszechny pisze to, co chce narzucić Polsce UE i Niemcy.

za:www.fronda.pl/a/agora-katolicy-agituja-za-islamska-imigracja,55409.html


***

Znaczy- księża patrioci...postępu. Nic nowego. Zawsze tacy się znajdują. Czy z siewu, czy samosiejki?...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.