Doniesienie na Ewę Kopacz ws. publicznego znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR
Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złoży doniesienie do Prokuratura Generalnego ws. publicznego znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja przez premier Ewę Kopacz.

Chodzi o skandaliczne słowa premier wypowiedziane podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Ewa Kopacz zwracając się do redemptorysty powiedziała: „Ojcze Dyrektorze, niech ojciec się zmieni i zacznie głosić Ewangelię o miłości bliźniego”

Ryszard Nowak, przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą powiedział, że szefowa PO popełniła przestępstwo z artykułu  256. § 1 Kodeksu Karnego.

- Kto publicznie nawołuje do nienawiści na tle różnic wyznaniowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2. Jest zły okres od wielu lat, gdzie się szykanuje o. Tadeusza Rydzyka CSsR, nie tylko internauci go szykanują i namawiają do zabicia, ale teraz pojawiło się coś najgorszego, kiedy premier rządu, również szykanuje publicznie o. Tadeusza Rydzyka –zaznacza Ryszard Nowak.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą zwraca także uwagę, że premier znieważyła również byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Przemysł pogardy rozpoczął się w 2007 roku przed kampanią parlamentarną. Później politycy PO mówili o dorzynaniu watahy. Dziś premier powraca do mowy nienawiści.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/doniesienie-na-ewe-kopacz-ws-publicznego-zniewazenia-o-tadeusza-rydzyka-cssr/