Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Przewodniczący Niemieckiego Związku Rodzin Katolickich liczy, że synod zmieni nauczanie Pana Jezusa


Przewodniczący ogólnoniemieckiego Związku Rodzin Katolickich (FdK), oczekuje od zgromadzenia synodu biskupów nt. powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym znaczących zmian. Stefan Becker liczy na zaakceptowanie przez Kościół powtórnych związków oraz nowe podejście do homoseksualistów.


W wywiadzie udzielonym niemieckiej Katolickiej Agencji Prasowej (KNA) Stefan Becker powiedział, że biskupi zgromadzeni na Synodzie powinni brać pod uwagę „nie tylko teksty teologiczne”, ale także zdanie samych rodzin, bo „życie jest niezwykle różnorodne”, a zatem różnorodne są także wyzwania stojące przed rodzinami.


- Trzeba zbudować mosty pomiędzy jednoznacznością nauczania a różnorodnością rodzin – powiedział Becker, dodając, że budowaniem „mostów i kładek” powinny zająć się także same rodziny. - Wówczas będzie to wyglądało tak, jak w Wenecji, a nie jak w San Francisco z olbrzymim Golden Gate Bridge – stwierdził.


Gdy idzie o rozwodników w nowych związkach i homoseksualistów, to przewodniczący FdK życzy sobie „więcej duchowości miłości, a nie klimatu wykluczenia”. - Zamiast osądzania i zniechęcania potrzeba o wiele bardziej kultury otwartych ramion. Drugie małżeństwo cywilne nie powinno być po prostu osądzane jako trwałe cudzołóstwo, ale, w zależności od sytuacji, powinno być też oceniane jako pełen odpowiedzialności nowy początek – powiedział Becker. Uznał też, że „w życiu poszczególnych parafii musi dać się odczuć, że także rozwodnicy w nowych związkach należą do Kościoła i nie są wykluczani”.


Becker nie był pytany o sprawę dopuszczenia rozwodników w nowych związkach do Komunii Świętej i sam jej nie poruszył. Wyraził jednak swoje zdecydowane poparcie dla arcybiskupa Berlina Heinera Kocha, który już w pierwszych dniach Synodu Biskupów dał się poznać jako jeden z głównych promotorów odejścia w tym aspekcie od Magisterium Kościoła.


Ponadto Stefan Becker powiedział, że sprawa rozwodników w nowych związkach nie może zostać rozwiązana poprzez „bagatelizowanie” rozwodu oraz „prostą zmianę praktyki stwierdzania nieważności małżeństwa”. W ten krytyczny sposób odniósł się do niedawnej reformy procesów małżeńskich zarządzonej przez Ojca Świętego, sugerując, że to dla tej sprawy zbyt mało.

za:www.pch24.pl/przewodniczacy-niemieckiego-zwiazku-rodzin-katolickich-liczy--ze-synod-zmieni-nauczanie-pana-jezusa,38699,i.html#ixzz3oGB7T1Cd

Copyright © 2017. All Rights Reserved.