Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Media publiczne nie informują o aktywności prezydenta Dudy. Jest skarga!


Portal telewizjarepublika.pl dotarł do oświadczenia członków Rady Programowej Polskiego Radia, którzy domagają się, aby na najbliższe posiedzenie Rady zaproszono prezesa rozgłośni Andrzeja Siezieniewskiego. Sprawa ma związek z brakiem informacji dotyczących prezydenta Andrzeja Dudy.

Dokument, którym dysponuje Telewizja Republika podpisali Tadeusz Deszkiewicz, Krzysztof Czabański i Witold Kołodziejski. Członkowie Rady programowej uważają, że nieinformowanie w głównych serwisach informacyjnych o działalności prezydenta RP jest sprzeczne z zapisami Ustawy o Radiofonii i Telewizji.

Słuchacze nie są informowani o ważnych wydarzeniach z udziałem Prezydenta np. zagranicznych wizyt przedstawicieli japońskiego dworu cesarskiego, Ministra Spraw Zagranicznych Chin, czy trwającej właśnie wizycie belgijskiej Pary Królewskiej. Wczorajsze wystąpienie dla mediów Króla Belgii i Prezydenta Dudy nie znalazło miejsca w głównych wydaniach serwisów informacyjnych.

Nie znajduje się także miejsce dla przedstawiania radiosłuchaczom aktywności ministrów Kancelarii Prezydenta RP. Nie było np. informacji o spotkaniu z przedstawicielami osób, które zaciągnęły kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich.

Nigdy, w czasie minionej kadencji, przedstawiciele Prezydenta RP nie zostali wyłączeni z debaty publicznej, zaś ministrowie Kancelarii Prezydenta byli w radiu i telewizji stałymi komentatorami życia politycznego – piszą członkowie Rady Programowej Polskiego Radia.

Deszkiewicz, Czabański i Kołodziejski domagają się także od prezesa rozgłośni wyciągnięcia konsekwencji.

za:www.fronda.pl/a/media-publiczne-nie-informuja-o-aktywnosci-prezydenta-dudy-jest-skarga,58684.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.