Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W lokalu wyborczym sprofanowano krzyż. Sprawcy postawiono już zarzuty
„Krzyż jest dla nas znakiem wiary” – przypomina biskup Jan Piotrowski w komunikacie napisanym po profanacji krzyża, jaka miała miejsce w niedzielę 25 października w lokalu wyborczym nr 3 przy ul. Targowej w Kielcach. Biskup w komunikacie wyraża ubolewanie wskutek zaistniałej sytuacji.


Do profanacji krzyża doszło w Kielcach w niedzielę wyborczą 25 października. 52-letni mieszkaniec miasta, który przyszedł do lokalu, by oddać głos, zażądał od komisji usunięcia wiszącego na ścianie krzyża, argumentując, że Konstytucja zapewnia mu wolność od symboli religijnych w lokalu wyborczym. Gdy członkowie komisji odmówili, zerwał krzyż ze ściany i wrzucił do kosza na śmieci. Członkowie komisji zawiesili jednak krzyż z powrotem. Wówczas mężczyzna ponownie zerwał go ze ściany i cisnął nim o podłogę. Krzyż roztrzaskał się na kawałki.


Przewodniczący komisji wezwał policję, która zatrzymała sprawcę. Prokuratura postawiła mu już zarzuty. Mężczyźnie grożą dwa lata więzienia za obrazę uczuć religijnych oraz grzywna za zakłócenie pracy komisji wyborczej.


„Pragnę wyrazić ubolewanie z powodu tego zdarzenia” – pisze ordynariusz kielecki. Podkreśla także, że krzyż jest „dla nas znakiem wiary, ofiarnej miłości do Boga i człowieka oraz symbolem nierozerwalnie związanym z naszą tradycją i kulturą”.


Bp Piotrowski przypomina także słowa św. Jana Pawła II wygłoszone w Masłowie k. Kielc podczas pielgrzymki w 1991 r. W homilii papież przypomniał wówczas znaczenie krzyża i walkę o jego obecność w życiu publicznym. „Krzyż jest wam drogi. O ten krzyż walczyliście przez lata. Czyniliście wszystko, aby był on obecny przede wszystkim w waszych sercach” – mówił papież.


Bp Piotrowski zaapelował o cześć dla krzyża: „Dołóżmy starań, aby krzyż na świętokrzyskiej ziemi, zawsze był otaczany czcią i szacunkiem. Wszystkim kroczącym drogą krzyża, poprzez miłość, świadectwo życia i ofiarę, z serca błogosławię”.

za:www.pch24.pl/w-lokalu-wyborczym-sprofanowano-krzyz--sprawcy-postawiono-juz-zarzuty,39072,i.html#ixzz3pyVzqQX9

Copyright © 2017. All Rights Reserved.