Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Powrót Milewskiego

Ruszył proces przeciwko Pawłowi Miterowi, autorowi dziennikarskiej prowokacji, która skompromitowała sędziego Ryszarda Milewskiego. Oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie jest sam Milewski.

Paweł Miter współpracujący m.in. z „Gazetą Finansową” jest oskarżony o usiłowanie oszustwa, płatną protekcje, podrabianie dokumentów, działanie w celu oskarżenia innej osoby, podawanie się za funkcjonariusza publicznego a także zarzut podżegania do popełnienia przestępstwa.Wszystkie zarzuty są związane ze sprawą jego prowokacji wymierzonej w byłego prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku, Ryszarda Milewskiego. We wrześniu 2012 r. dziennikarz zadzwonił do niego podając się za asystenta Tomasza Arabskiego, ówczesnego szefa Kancelarii Premiera Donalda Tuska. Ustalał termin posiedzenia sądu, na którym miała zapaść decyzja w sprawie przedłużenia aresztu dla Marcina P., szefa Amber Gold.

- Mogę spotkanie wyznaczyć albo na 17, albo nawet na 12 czy 13, tak że tutaj nie ma problemu. Skład już jest, czyta akta. Jest kwestia, czy bardzo przyspieszać, czy nie przyspieszać - mówił na nagraniu z prowokacji Milewski. Natomiast pytany, czy sędziowie, którzy będą brać udział w posiedzeniu, "są zaufani", odpowiedział: - Proszę się nie martwić.

Po ujawnieniu tego nagrania Milewski został usunięty z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. Jak się jednak okazuje, problemy karne nie dotknęły skompromitowanego funkcjonariusza publicznego, ale dziennikarza, który ujawnił jego postępowanie.
Dwa tygodnie temu sędzia Katarzyna Łukomska-Kurek zdjęła dozór policyjny i inne środki zapobiegawcze zastosowane wobec Mitera, o których zadecydował prokurator Jarosław Kijowski z Zielonej Góry. Dziennikarz był kilkakrotnie zatrzymywany przez policję.
reklama

- Kiedy wczoraj podczas rozprawy okazało się, że sędzia Milewski będzie oskarżycielem posiłkowym prokuratury byłem bardzo zaskoczony, nawet nie będę tego komentować, Ktoś wczoraj na jednym z portali zapytał, czy sędzia Milewski nie wstydzi się pokazywać w tej sprawie publicznie. Ja nie wiem, to jego problem. Cieszę się, że nie sądzi mnie Milewski a niezawisła sędzia Katarzyna Łukomska-Kurek - powiedział portalowi niezalezna.pl Paweł Miter.

za:www.fronda.pl/a/powrot-milewskiego-skompromitowany-sedzia-oskarzycielem-posilkowym,61554.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.