Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rada Nadzorcza TVP skarży się na rząd do KRRiT

Rada Nadzorcza TVP napisała list do KRRiT w którym skarży się na działania rządzących. W liście skierowanym do Jana Dworka podkreślono, że wypowiedzi rządzących o nadchodzących zmianach w mediach publicznych destabilizują je i uderzają w ich interesy ekonomiczne.

Odpowiedzialny za reformę w mediach wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Krzysztof Czabański odpowiada, że Rada boi się o swoją pozycję.

Minister zwrócił także uwagę, że zarzut o odchodzeniu reklamodawców jest bezpodstawny, a po reformie TVP będzie jeszcze lepszym nośnikiem reklam.

Poseł Barbara Bubula z sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu podkreśla, że to obecne władze TVP działają na szkodę nadawcy.

– To oznacza, że wykluczają spośród swoich widzów, którzy są przecież współwłaścicielami Telewizji Polskiej, tych, którzy głosowali na Andrzeja Dudę i Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich wyborach. Taka skrajnie upolityczniona i manipulatorska postawa jest prezentowana niemal na wszystkich antenach TVP; niemal we wszystkich programach. Mamy do czynienia z manipulacją, propagandą, z przemilczaniem prawdy i manipulowanie prawdą. To jest prawdziwa przyczyna całej sytuacji wokół mediów publicznych, a nie działania PiS. Te media trzeba odnowić, trzeba wprowadzić ich funkcjonowanie na zupełnie nowe zasady – tłumaczy poseł Barbara Bubula.

Rzecznik KRRiT Katarzyna Twardowska poinformowała, że pismo Rady Nadzorczej TVP już wpłynęło do regulatora, a Krajowa Rada odniesienie się do niego po zapoznaniu się z jego treścią.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/rada-nadzorcza-tvp-skarzy-sie-na-rzad-do-krrit/

***

Strach zagląda w oczy szefostwu TVP. Boją się o własne stołki

Krzysztof Czabański, sekretarz stanu w rządzie Beaty Szydło, zapowiedział na początku grudnia, że „jest szansa, by naprawić media publiczne od 1 stycznia 2016 roku". W radzie nadzorczej TVP popłoch. Chce ona poznać „intencje nowego rządu wobec mediów publicznych". W tej sprawie członkowie rady nadzorczej TVP wystosowali interpelację do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Według wiceministra „krzyczą, bojąc się o siebie".

Szefostwo Telewizji Publicznej denerwuje się czekaniem na nową ustawę medialną rządu Zjednoczonej Prawicy. W tym celu zwrócono się z interwencją do KRRiT celem „wyjaśnienia intencji władz państwowych” wobec mediów publicznych.

Wiceminister uważa, że rada nadzorcza boi się o siebie, stąd ten „krzyk”. Czabański napisał na Facebooku, że projekt nowej ustawy jest już gotowy, przed nim jeszcze tylko niezbędne procedury.

- Projekt nowej ustawy o mediach publicznych jest już gotowy. Teraz czeka nas droga niezbędnych procedur. Od stycznia będziemy mogli naprawiać te media i już jako narodowe oddać je obywatelom

- napisał na Facebooku Czabanski.
Z przecieków wynika, że z TVP zniknąć lub częściowo zredukowane mają zostać reklamy, a spółka może zostać zlikwidowana;w jej miejsce miałaby pojawić się „instytucja o niesprecyzowanym charakterze”.

Zatroskana o los publicznych mediów rada nadzorcza zwróciła się do KRRiT „z prośbą o podjęcie interwencji, celem wyjaśnienia intencji władz państwowych, odnośnie charakteru planowanych regulacji dotyczących mediów publicznych oraz ich zakresu czasowego".

Katarzyna Twardowska, rzeczniczka KRRiT, zapowiedziała, że w najbliższym czasie odpowie radzie nadzorczej.

za:niezalezna.pl/73944-strach-zaglada-w-oczy-szefostwu-tvp-boja-sie-o-wlasne-stolki

Copyright © 2017. All Rights Reserved.