Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ziemkiewicz: Przeprosić Sumlińskiego, wsadzić Komorowskiego– Bronisław Komorowski mówił, że nic nie pamięta. Może ktoś powinien odświeżyć mu pamięć – mówił na antenie TV Republika Rafał Ziemkiewicz. Publicysta przypomniał zeznania byłego prezydenta w sprawie tzw. afery marszałkowej.

Kiedy w grudniu ubiegłego roku były już prezydent Bronisław Komorowski przez prawie 4 godziny zeznawał jako świadek w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i b. oficera WSI płk. Aleksandra L., oskarżonych o płatną protekcję przy weryfikacji b. żołnierza WSI na większość pytań odpowiadał: "nie wiem", "nie pamięta".

– Prezydent Komorowski mówił, że nic nie pamięta. Proszę zapytać każdego adwokata, to strategia każdego gangstera. Może ktoś powinien odświeżyć pamięć byłemu prezydentowi – mówił dziś w "Chłodnym okiem" Rafał Ziemkiewicz. Publicysta podkreślił, że wyrok sądu z 16 grudnia świadczy o tym, że ktoś w tym procesie kłamał i nie był to Wojciech Sumliński. – Skoro nie Sumlińśki, to Komorowski. I ja promuję hasło: "Przeprosić Sumlińskiego, wsadzić Komorowskiego".

Przypomnijmy, że dwa dni temu w tzw. aferze marszałkowej zapadł wyrok w wyniku którego Wojciech Smuliński został uniewinniony. Choć informacja ta została zupełnie pominięta przez media głównego nurtu, zresztą tak jak zeznania Komorowskiego, portal telewizjarepublika.pl nie tylko poinformował o wyroku. Przypominaliśmy także rozmowę byłego prezydenta z Bogdanem Rymanowskim. Dziennikarz zadał wówczas prezydentowi pytanie od widza dotyczące książki Wojciecha Sumlińskiego pt. "Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego", która opowiada o kontaktach byłego prezydenta z ludźmi tajnych służb. – Radziłbym Panu powściągnąć chęć bycia w porządku wobec kolegi. Bo ten kolega jest oskarżonym, nie podejrzanym o korupcję, płatną korupcję wokół komisji weryfikacyjnej WSI, którą kierował Antoni Macierewicz. To w stu procentach niewiarygodny człowiek. Niech Pan nawet o niego nie pyta – odpowiedział Komorowski.

Były prezydent wydał na Sumlińskiego wyrok, choć nie zrobił tego sąd. W kampanii wyborczej nie chciał odpowiedzieć na pytanie, na które odpowiedź obywatelom się po prostu należała.

Może więc, jak powiedział Ziemkiewicz - najwyższy czas, żeby ktoś powrócił do pytania z kampanii prezydenckiej i odświeżył Bronisławowi Komorowskiemu pamięć?

za:telewizjarepublika.pl/ziemkiewicz-przeprosic-sumlinskiego-wsadzic-komorowskiego,27470.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.