Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Grecja ulega homolobby

Homozwiązki legalne - dyskutowano także o adopcji przez pary jednopłciowe


W środę nad ranem grecki parlament zalegalizował tzw. cywilne związki partnerskie. Będą mogły je zawierać także osoby tej samej płci.


Osoby pozostające w zalegalizowanych tzw. związkach partnerskich nie będą mogły adoptować dzieci. Ustawę uchwaloną stosunkiem głosów 193 do 56. Za przyjęciem opowiedzieli się lewacy z rządzącej Grecją Syrizy i części opozycji.


Legalizacji homozwiązków zdecydowanie przeciwstawiała się grecka cerkiew prawosławna. Jeden z jej hierarchów bp Amvrosios stwierdził wprost: „Homoseksualizm to odstępstwo od prawa natury. To grzech”.Europejski Trybunał Praw Człowieka w 2013 r. potępił Grecję za pozbawianie homoseksualistów praw do zawierania związków cywilnych. Jak stwierdził Trybunał Ateny „nie przedstawił przekonujących i ważnych argumentów mogących uzasadnić wyłączenie z regulacji prawnych par tej samej płci".


Trybunał wydał orzeczenie w związku ze skargą złożoną przez dwóch mężczyzn żyjących w stałym związku - Grigorisa Vallianatosa i Nikolaosa Mylonasa - oraz przez trzy inne pary homoseksualne, które zostały zidentyfikowane jedynie inicjałami. Sędziowie skazali Grecję na zapłacenie po 5 tys. euro tytułem naprawy wyrządzonych im szkód moralnych oraz dwóch kwot po 5 tys. i dwóch po 6 tys. euro tytułem kosztów sądowych.

za:www.pch24.pl/grecja-ulega-homolobby--homozwiazki-legalne---dyskutowano-takze-o-adopcji-przez-pary-jednoplciowe,40156,i.html#ixzz3vA7tzAUA

Copyright © 2017. All Rights Reserved.