Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rząd PO – PSL promował ideologię gender za pieniądze przeznaczone na ochronę środowiska.

Wynika to z audytu, który w resorcie środowiska zlecił minister Jan Szyszko.

Chodzi o produkcję i emisję spotów telewizyjnych i internetowych, które miały promować segregowanie domowych odpadów. Z danych, do których dotarł „Nasz Dziennik”, na emisję tego typu spotów w latach 2014-15 wydano pond 4 mln zł.

W krótkich filmach wystąpili znany restaurator i krytyk kulinarny, który jest zdeklarowanym homoseksualistą. Obaj mężczyźni w kuchni tłumaczyli małemu chłopcu jak segregować śmieci. Pojawia się pytanie dlaczego nie ma w spocie kobiety, która grałaby rolę matki? Zdaniem ekspertów, w tym przypadku mamy do czynienia z „miękkim” promowaniem ideologii gender.

Spot już został wstrzymany – poinformował w rozmowie z redakcją informacyjną Radia Maryja prof. Jan Szyszko, minister środowiska.

– Dotarliśmy do materiałów informacyjnych i promocyjnych, za które płacił resort. W tych materiałach m.in. występowały osoby, które wyraźnie promowały ideologię gender. Ta ideologia oczywiście została zdjęta z materiałów promocyjnych. My pieniędzy na taką działalność płacić nie będziemy. Resort środowiska to resort, który jest nastawiony bardzo mocno na obronę polskiej tożsamości, polskich interesów, na obronę tego, co w Polsce jest najważniejsze, a więc na obronę rodziny, na obronę naszej tożsamości kulturowej związanej z dziedzictwem chrześcijańskim – mówił minister środowiska Jan Szyszko.

Według ekspertów, tego typu spoty mają propagować model tzw. „nowej rodziny”, gdzie dziecko wychowuje dwóch mężczyzn, a nie małżeństwo.

Nowy minister środowiska powiedział, że w jego resorcie nie ma zgody na takie działania za publiczne pieniądze. Dzisiaj na konferencji minister ma na podstawie audytu przedstawić bilans otwarcia resortu.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/koalicja-po-psl-promowala-gender-za-pieniadze-resortu-srodowiska/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.