Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Biskup Wiesław Mering o GW i KOD: „Małoduszny lęk o dotychczasową pozycję”

Ordynariusz diecezji włocławskiej Wiesław Alojzy Mering odniósł się do swej medialnej wymiany zdań z dziennikarką Gazety Wyborczej. „Powinieneś się bać dopiero wtedy, gdy ‘Gazeta Wyborcza’ napisze o tobie dobrze” – powiedział.

W rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” bp Wiesław Mering odniósł się do swojej reakcji na nieprzychylny artykuł dziennikarki „Gazety Wyborczej”, Katarzyny Wiśniewskiej, a także do sytuacji współczesnej Europy, sparaliżowanej przez polit-poprawność.

- Poprawność polityczna stoi u początku klęski Europu i zdrowego rozsądku, co gorsza, zakorzenia się ona w nas, staje się intelektualnym cenzorem utrudniającym nazywanie prawdy po imieniu – zauważył hierarcha.

- Przypomnę zdanie ks. abp. Samira Nassara, metropolity Damaszku: „Oczekiwanie od muzułmanów uznania praw człowieka jest myśleniem życzeniowym. Wolność, równość i braterstwo to nie są wartości muzułmańskie”. (…) Trudno nie rozumieć obaw wielu Europejczyków: nie znamy zbyt wielu mechanizmów, stojących u początku fali zalewającej nasz kontynent, okazało się, że informacje podawane oficjalnie nie były ani pełne, ani prawdziwe, a takie postępowanie zawsze sprzyja podejrzeniom i rodzi różne lęki, a także prowokuje wzajemną wrogość – wskazał.

Abp Mering skomentował również ataki na polski rząd. - Opinie Martina Schulza o Polsce, podobnie jak i innych zachodnich polityków, są żałosne. (…) Trzeba pewnej dojrzałości, by uznać wyniki wolnych wyborów, nawet jeżeli uderzają w interesy czy prestiż – stwierdził..

Ordynariusz diecezji włocławskiej krótko skomentował wymierzony przeciwko niemu artykuł w GW. - Powiedział mi ktoś ze znajomych: „Powinieneś się bać dopiero wtedy, gdy ‘Gazeta Wyborcza’ napisze o tobie dobrze!” – powiedział. Zaś działalność tzw. „obrońców demokracji” występujących pod egidą KOD określił jako „małoduszny lęk o dotychczasową pozycję”.

za:www.pch24.pl/biskup-wieslaw-mering-o-gw-i-kod--maloduszny-lek-o-dotychczasowa-pozycje-,41409,i.html#ixzz411UuM7oC

Copyright © 2017. All Rights Reserved.