Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Miejcie odwagę zdefiniować!

Nie powiem, ucieszył mnie fakt, że cotygodniowe protesty „w obronie konstytucji” działaczy Komitetu Obrony Demokracji zlały się w jedno z protestami w obronie prawa do zabijania dzieci, szumnie nazywanego aborcją. Spór, w którym aktywiści jednej ze stron nazywają siebie obrońcami demokracji, a jednocześnie są obrońcami prawa do mordowania ludzi, powoduje, że sprawa staje się jaśniejsza, niż była.

Oto do niedawna „silniejsi”, których pozbawia się obecnie przeróżnych przywilejów i odcina od źródeł kasy, stają ramię w ramię z ludźmi oburzonymi na Kościół, że śmie bronić życia ludzkiego i piątego przykazania. Teraz, jeśli nie zabraknie im odwagi, powinni tylko zdefiniować swoją postawę: są przeciwko świętości życia i piątemu, Boskiemu przykazaniu, więc nie są chrześcijanami. Oczywiście, to nic takiego, Polska jest neutralna światopoglądowo, tolerancyjna i odpowiednio pojemna. Jednak warto, aby wszyscy ewentualni przyszli zwolennicy KOD-u, Partii Razem czy innych wyznających podobne wartości opozycyjnych tworów wiedzieli, do jakiego towarzystwa dołączają. To zapobiegnie w przyszłości przykrym nieporozumieniom.

Igor Szczęsnowicz

za:niezalezna.pl/78578-miejcie-odwage-zdefiniowac

Copyright © 2017. All Rights Reserved.