Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zagajewski z medalem rabina Lucasa pluje na Polskę

Adam Zagajewski odebrał na uniwersytecie w Tybindze prestiżową nagrodę im. Leopolda Lucasa. W wystąpieniu pisarz skrytykował m.in. „niezdrowy sojusz” Kościoła katolickiego z PiS i "autorytarny rząd".

Wielu biskupów publicznie sympatyzuje z partią Jarosława Kaczyńskiego – powiedział Zagajewski we wtorek wieczorem (31.05.2016) na Uniwersytecie w Tybindze krytykując „niezdrowy sojusz” polskiego Kościoła katolickiego z PiS. Polski pisarz odebrał tam prestiżową, jedną z najwyżej dotowanych (50 tys. euro) nagród przyznawanych humanistom za swoje „polityczne zaangażowanie jako krytyk dyktatur i totalitaryzmu”.

Nowy rząd jest autorytarny, marginalizuje jego i jego przyjaciół za liberalne poglądy – dodał Zagajewski. Jarosława Kaczyńskiego pisarz nazwał „mistrzem manipulacji”, umiejętnie sterującego ludźmi.

Pisarz oświadczył, że chce „bronić liberalnych wartości”. Dodał, że nie jest w tym osamotniony. – To jest masowy ruch społeczny. Nie chcemy, żeby nam narzucano, co mamy myśleć – zaznaczył urodzony w 1945 roku we Lwowie polski autor.

Wcześniej w tym roku Zagajewski w rozmowie z niemieckim "Tagesspiegel" mówił, że mu Polskę ukradli. A tak, ukradli! "W grudniu Kaczyński porównał demonstrujących Polaków do Gestapo. Właśnie w takim klimacie się teraz poruszamy. Muszę powtórzyć to, co już krótko mówiłem: Ukradziono nam nasz kraj - nawet jeśli teraz, w przeciwieństwie do czasów komunizmu, robi to demokratycznie wybrany rząd".

za:www.fronda.pl/a/zagajewski-z-medalem-rabina-lucasa-pluje-na-polske,72651.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.