Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bronisław Wildstein: Opinia żony polityka PO to nie opinia bezstronnego dziennikarzaBronisław Wildstein w rozmowie z Haliną Ostas Polskim Radiu skomentował publicystykę Anne Applebaum o Polsce. Żona byłego ministra spraw zagranicznych w swoich tekstach w zachodniej prasie kreuje negatywny wizerunek Polski.

Wildstein zwrócił uwagę przede wszystkim na to, kim jest Anne Applebaum i czy jako żona polityka PO i to współtworzącego niegdyś rząd, może być traktowana jako bezstronna i obiektywna dziennikarka:

"To jest nie do wyobrażenia, żeby opinię kogoś tak blisko związanego z ważnym politykiem były brane za opinię bezstronnego dziennikarza. Teksty Applebaum są przecież uzupełnieniem narracji rzeczników Platformy Obywatelskiej"

Publicystę zapytano również o to, czy osoby szkalujące Polskę za granicą mają w tym jakiś interes.

"Ci, którzy formułują zły obraz Polski mają w tym interes. Applebaum jako żona Sikorskiego ma w interesie, aby obecnie rządzący stracili władze i mieli zły wizerunek na świecie a konkurencja miała dobry"-powiedział Wildstein. Zwrócił uwagę również na fakt, że establishment III RP ma ogromne układy na świecie: rodzinne, polityczne, biznesowe. Wykorzystuje się je m.in. właśnie do tworzenia karykaturalnego obrazu Polski za granicą.-"Próbuje się ubezwłasnowolnić rząd polski wywierając na niego naciski z zagranicy. Jedną z metod jest publikacja tekstów w zachodnich mediach, które potem dochodzą do Polski i wracają z powrotem, a cały świat jest oburzony co robi obecna władza".

Zapytany o wizerunek Polski kreowany przez Applebaum, Bronisław Wildstein odpowiedział, że żona Radosława Sikorskiego forsuje tezę, iż w Polsce panuje narodowy socjalizm, "który był reprezentowany przez Hitlera". Applebaum dodaje, że faszyzmu jeszcze w Polsce nie ma, choć... Publicysta wyjaśnia, że już porównanie partii rządzącej mówi samo za siebie.

Bronisław Wildstein wypowiedział się też o stosunku zachodnich elit do Europy Środkowo-Wschodniej. Według publicysty zachód ma nas za "trochę zacofanych cywilizacyjnie" i postanowił edukować. W UE rządzą zaś środowiska kontrolujące ideologicznie każdy element rzeczywistości i jeśli któreś z państw członkowskich sprzeciwi się temu, Bruksela próbuje je "spacyfikować"- przykładem są Węgry, zaś podobną sytuację można obecnie dostrzec w Polsce.

za:www.fronda.pl/a/bronislaw-wildstein-opinia-zony-polityka-po-to-nie-opinia-bezstronnego-dziennikarza,72959.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.