Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Koalicja PO-SLD zdecydowała: Łódź będzie dopłacać do zabiegów sztucznego zapłodnienia

Milion złotych rocznie na dotowanie zabiegów in vitro przeznaczy samorząd Łodzi. Kontynuacja programu laboratoryjnej hodowli ludzi ruszy już od 1 lipca.
Uchwała o finansowaniu przez gminę sztucznego zapłodnienia dla małżeństw i nieformalnych par została przeforsowana dzięki poparciu radnych koalicji PO i SLD. Programowi sprzeciwiał się klub PiS, podkreślając głęboko nieetyczny wymiar tego procederu, a także fakt, że miejskie pieniądze wspomagać będą prywatne placówki zajmujące się taką działalnością.  


W myśl uchwały w latach 2016-2020 łodzianki pomiędzy dwudziestym a czterdziestym drugim rokiem życia będą mogły ubiegać się o dofinansowanie maksymalnie trzech zabiegów in vitro myląco nazywanych „leczeniem bezpłodności”. Według szacunków łódzkiego urzędu miasta, na jego terenie dziecka nie może z przyczyn medycznych doczekać się około 7,5 tysiąca par.

za:www.pch24.pl/koalicja-po-sld-zdecydowala--lodz-bedzie-doplacac-do-zabiegow-sztucznego-zaplodnienia,43971,i.html#ixzz4BlUX2Dnn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.