Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zdewastowano wystawę poświęconą płk. KuklińskiemuNieznani sprawcy zdewastowali wystawę poświęconą płk. Ryszardowi Kuklińskiemu, którą można oglądać na tyłach Ogrodu Saskiego w Warszawie.

Chuligani oblali niezmywalną farbą trzy tablice. Z niektórych stojaków wykręcono śruby. Szkody szacowane są na kilka tysięcy.

Filip Frąckowiak, organizator wystawy i dyrektor Izby Pamięci płk. Ryszarda Kuklińskiego, podkreśla, że było to działanie celowe.  

– Ewidentnie ktoś musiał być do tego przygotowany, dlatego, że trzeba mieć specjalne klucze do tego, żeby wykręcić śruby. Nie mam też wątpliwości, że to było zrobione specjalnie, akurat w tym terminie, przed Świętem Wojska Polskiego żeby w to święta ta wystawa nie mogła się dobrze prezentować. Warto zaznaczyć, że Święto Wojska Polskiego miało zamykać tę wystawę – powiedział Filip Frąckowiak.

Dyrektor Izby liczy, że uda się odtworzyć zniszczone plansze jeszcze przed Świętem Wojska Polskiego.

Wystawa „Pułkownik Kukliński  – Polska samotna misja” składa się z 19 plansz. Ekspozycja prezentuje życiorys płk. Ryszarda Kuklińskiego i jego misję powstrzymania wojennych planów Związku Radzieckiego, realizowaną wraz z USA w latach 1970 – 1981.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/zdewastowano-wystawe-poswiecona-plk-kuklinskiemu/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.